08-11-2018 12:10 3324
Կենտրոն վարչական շրջանում ապամոնտաժվում են առանց համապատասխան թույլտվության, օրենսդրության պահանջներին և Երևան քաղաքի արտաքին գովազդի հայեցակարգին չհամապատասխանող գովազդային նյութերը, հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի լրատվական ծառայությունից:
Երևան քաղաքում արտաքին գովազդի տեղադրումը (տեղաբաշխումը) իրականացվում է Երևան քաղաքի ավագանու «Երևան քաղաքի վարչական շրջանների ղեկավարներին լիազորություններ պատվիրակելու և արտաքին գովազդի տեղաբաշխման /տեղադրման/ համայնքային կանոնները հաստատելու մասին 18.11.2009թ. N37-Ն որոշման» և Երևան քաղաքի արտաքին գովազդի հայեցակարգին համապատասխան:
Երևանի քաղաքապետարանը տեղեկացնում է, որ նախօրոք, մինչև արտաքին գովազդ տեղադրելը, անհրաժեշտ է ստանալ համապատասխան թույլտվություն:

08-11-2018 12:10 3322
В административном округе Кентрон демонтируются рекламные материалы, которые не имеют соответствующего разрешения, не соответствуют требованиям закона и концепции наружной рекламы в Ереване, сообщили в пресс-службе мэрии Еревана.
Размещение наружной рекламы в городе Ереване осуществляется Ереванским городским советом согласно решению N37-Н о «Предоставлении полномочий руководителям админисративных округов города Ереван и утверждении правил размещения /установки/ наружной рекламы» от 18.11.2009 и концепции уличной рекламы в Ереване.
Муниципалитет Еревана сообщает, что в заранее, перед размещением наружной рекламы необходимо получить соответствующее разрешение.