08-11-2018 12:10 3324
Կենտրոն վարչական շրջանում ապամոնտաժվում են առանց համապատասխան թույլտվության, օրենսդրության պահանջներին և Երևան քաղաքի արտաքին գովազդի հայեցակարգին չհամապատասխանող գովազդային նյութերը, հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի լրատվական ծառայությունից:
Երևան քաղաքում արտաքին գովազդի տեղադրումը (տեղաբաշխումը) իրականացվում է Երևան քաղաքի ավագանու «Երևան քաղաքի վարչական շրջանների ղեկավարներին լիազորություններ պատվիրակելու և արտաքին գովազդի տեղաբաշխման /տեղադրման/ համայնքային կանոնները հաստատելու մասին 18.11.2009թ. N37-Ն որոշման» և Երևան քաղաքի արտաքին գովազդի հայեցակարգին համապատասխան:
Երևանի քաղաքապետարանը տեղեկացնում է, որ նախօրոք, մինչև արտաքին գովազդ տեղադրելը, անհրաժեշտ է ստանալ համապատասխան թույլտվություն:

08-11-2018 12:10 3323
In the administrative district of Kentron, advertising materials, that do not have the appropriate permission, do not meet the requirements of the law and the concept of outdoor advertising in Yerevan, are dismantled, the press service of the Yerevan City Hall reported.
Placement of outdoor advertising in the city of Yerevan is carried out by the Yerevan City Council in accordance with the decision N37-N on “Empowering the heads of administrative districts of Yerevan and approving the rules for placement /installation/ of outdoor advertising” of 18.11.2009 and the concept of street advertising in Yerevan.
The Municipality of Yerevan reports that in advance, before placing outdoor advertising, a permission must be obtained.