21-11-2018 12:38 3396
Բացի այդ, օրակարգում ընդգրկված է ևս 5 հարց, որոնք պետք է ընդունվեն և առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ: Մասնավորապես, ԱԺ-ն կքննարկի հետևյալ օրինագծերը:
- «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին,
- «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին,
- «Ղրղզստանի Հանրապետության՝ «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» 2014 թվականի մայիսի 29-ի պայմանագրին միանալու վերաբերյալ» 2014 թվականի դեկտեմբերի 23-ին ստորագրված պայմանագրում փոփոխություն կատարելու մասին» արձանագրությունը վավերացնելու մասին
- «Եվրասիական տնտեսական միությունում նույնականացման միջոցներով ապրանքների դրոշմավորման մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին
- Հայաստանի Հանրապետության և Ասիական զարգացման բանկի միջև 2018 թվականի նոյեմբերի 9-ին ստորագրված «Հանրային արդյունավետության և ֆինանսական շուկաների ծրագիր. Ենթածրագիր 2» վարկային համաձայնագիրը վավերացնելու մասին:
Նշենք, որ եթե ԱԺ-ն չընդունի բյուջեի նախագիծը, ապա 2019 թվականի համար կգործեն 2018 թվականի բյուջեի համամասնությունները:

21-11-2018 12:38 3397
На сегодняшней внеочередной сессии Национальное собрание продолжает обсуждать проект бюджета 2019 года.
Кроме того, повестка дня включает еще пять вопросов, которые необходимо принять и прочитать в первом и втором чтении. В частности, Национальное собрание обсудит следующие законопроекты:
- поправки и дополнения к Закону РА «Об обеспечении функционирования должностных лиц, обслуживания и социальных гарантий»;
- внесение изменений в Закон о внесении изменений и дополнений в Трудовой кодекс РА;
- О ратификации Протокола «О внесении изменений в Договор от 23 декабря 2014 года о присоединении Республики Кыргызстан к Договору об Евразийском экономическом союзе» от 29 мая 2014 года
- О ратификации Соглашения о маркировке товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе
- «Программа в области общественной эффективности и финансовых рынков: соглашение о государственной эффективности и финансовых рынках», подписанное 9 ноября 2018 года между Республикой Армения и Азиатским банком развития. Подпроект 2 ".
Отметим, что если НС не примет проект бюджета, то в 2019 будут использованы бюджетные пропорции 2018 года.