21-11-2018 12:38 3396
Բացի այդ, օրակարգում ընդգրկված է ևս 5 հարց, որոնք պետք է ընդունվեն և առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ: Մասնավորապես, ԱԺ-ն կքննարկի հետևյալ օրինագծերը:
- «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին,
- «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին,
- «Ղրղզստանի Հանրապետության՝ «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» 2014 թվականի մայիսի 29-ի պայմանագրին միանալու վերաբերյալ» 2014 թվականի դեկտեմբերի 23-ին ստորագրված պայմանագրում փոփոխություն կատարելու մասին» արձանագրությունը վավերացնելու մասին
- «Եվրասիական տնտեսական միությունում նույնականացման միջոցներով ապրանքների դրոշմավորման մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին
- Հայաստանի Հանրապետության և Ասիական զարգացման բանկի միջև 2018 թվականի նոյեմբերի 9-ին ստորագրված «Հանրային արդյունավետության և ֆինանսական շուկաների ծրագիր. Ենթածրագիր 2» վարկային համաձայնագիրը վավերացնելու մասին:
Նշենք, որ եթե ԱԺ-ն չընդունի բյուջեի նախագիծը, ապա 2019 թվականի համար կգործեն 2018 թվականի բյուջեի համամասնությունները:

21-11-2018 12:38 3213
At today's extraordinary session, the National Assembly continues to discuss the draft budget for 2019.
In addition, the agenda includes five more questions that need to be adopted and read in the first and second reading. In particular, the National Assembly will discuss the following bills:
- amendments and additions to the RA Law “On ensuring the functioning of officials, services and social guarantees”;
- Amendments to the Law on Amendments and Addenda to the RA Labor Code;
- On ratification of the Protocol “On Amendments to the Treaty of December 23, 2014 on the Accession of the Republic of Kyrgyzstan to the Treaty on the Eurasian Economic Union” of May 29, 2014
- On ratification of the Agreement on the labeling of goods by means of identification in the Eurasian Economic Union
- “The program in the field of public efficiency and financial markets: an agreement on state efficiency and financial markets”, signed on November 9, 2018 between the Republic of Armenia and the Asian Development Bank. Subproject 2 ".
Note that if the National Assembly does not accept the draft budget, then in 2019 the budget proportions of 2018 will be used.