23-11-2018 13:39 3607
«Ինեկոբանկ»-ը տեղեկացնում է, որ 2018 թ.-ի դեկտեմբերի 1-ից ուժի մեջ է մտնում «Բանկային հաշվի «Ընթացիկ» սակագնային պլան»-ի փոփոխված տարբերակը։
Փոփոխություն է կատարվել այդ սակագնային պլանի շրջանակներում տրամադրվող հաշվարկային քարտերով կատարվող կանխիկացման գործարքների սակագներում․
• Եթե տվյալ օրացուցային ամսվա ընթացքում ArCa համակարգի միջոցով հավաստագրում տրամադրող այլ բանկերի կանխիկացման կետերում հաճախորդի՝ հիմնական և դրան կցված բոլոր քարտերով կատարված գործարքների հանրագումարը չի գերազանցում 500.000 ՀՀ դրամը, ապա կանխիկացման սակագին չի գանձվում։
• Եթե տվյալ օրացուցային ամսվա ընթացքում ArCa համակարգի միջոցով հավաստագրում տրամադրող այլ բանկերի կանխիկացման կետերում հաճախորդի` հիմնական և դրան կցված բոլոր քարտերով կատարված գործարքների հանրագումարը գերազանցում է 500.000 ՀՀ դրամը, ապա վերոնշյալ սահմանաչափը գերազանցող գումարի համար գանձվում է 1% կանխիկացման սակագին։
Ընդ որում` վերոնշյալ սահմանաչափը գերազանցող գումարի համար սահմանված կանխիկացման սակագինը գանձվում է հաջորդ ամսվա առաջին 3 աշխատանքային օրերի ընթացքում:

23-11-2018 13:39 3427
«Инекобанк» сообщает, что с 1 декабря 2018 года действует модифицированная версия «Тарифного плана банковского счета «Текущий»».
Были внесены изменения в ставки сделок по обналичиванию, совершаемых посредством расчетных карт, предусмотренных в этом тарифном плане.
• Если в данном календарном месяце общая сумма транзакций, совершенных клиентом по основным и прикрепленным к ним картам во всех пунктах обналичивания других банков, предоставляющим авторизацию по системе ArCa, не превышает 500 000 драмов, плата за обналичивание не взимается.
• Если в данном календарном месяце общая сумма транзакций, совершенных клиентом по основным и прикрепленным к ним картам во всех пунктах обналичивания других банков, предоставляющим авторизацию по системе ArCa, превышает 500 000 драмов, то плата за обналичивание составит 1 % от суммы, превышающей вышеуказанный предел.
При этом, плата за обналичивание суммы, превышающей вышеуказанный предел, взимается в течение первых 3 рабочих дней следующего месяца.