27-11-2018 15:45 1829
2019 թ. հունվարի 1-ից «ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ-ն հանդես կգա որպես ՀՀ Ֆինանսների նախարարության պետական գանձապետական պարտատոմսերի առաջնային շուկայի գործակալ: Իսկ դա նշանակում է, որ լինելով պետական պարտատոմսերի շուկայի առաջնային գործակալ, Բանկն իր հաճախորդներին հնարավորություն կտա ձեռք բերել պետական պարտատոմսեր՝ անմիջականորեն պարտատոմսերի առաջնային աճուրդներից: Դա հաճախորդներին հնարավորություն կընձեռի լինել էլ ավելի ճկուն և ապահովել հավելյալ եկամուտներ:
Նշենք, որ ՀՀ Բանկերից ՀՀ Ֆինանսների նախարարության պետական գանձապետական պարտատոմսերի առաջնային շուկայի գործակալի կարգավիճակ ունի 7 առևտրային բանկ։

27-11-2018 15:45 1745
С 1 января 2019 года ЗАО «АйДи Банк» будет выступать в качестве агента первичного рынка государственных казначейских облигаций Министерства финансов РА. Это означает, что, являясь первичным рыночным агентом рынка государственных облигаций, Банк предоставит своим клиентам возможность покупать государственные облигации непосредственно с первичных аукционов облигаций. Это позволит обеспечить клиентам еще большую гибкость и дополнительный доход.
Следует отметить, что 7 коммерческих банков имеют статус агента первичного рынка государственных казначейских облигаций Министерства финансов РА.