27-11-2018 15:45 1829
2019 թ. հունվարի 1-ից «ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ-ն հանդես կգա որպես ՀՀ Ֆինանսների նախարարության պետական գանձապետական պարտատոմսերի առաջնային շուկայի գործակալ: Իսկ դա նշանակում է, որ լինելով պետական պարտատոմսերի շուկայի առաջնային գործակալ, Բանկն իր հաճախորդներին հնարավորություն կտա ձեռք բերել պետական պարտատոմսեր՝ անմիջականորեն պարտատոմսերի առաջնային աճուրդներից: Դա հաճախորդներին հնարավորություն կընձեռի լինել էլ ավելի ճկուն և ապահովել հավելյալ եկամուտներ:
Նշենք, որ ՀՀ Բանկերից ՀՀ Ֆինանսների նախարարության պետական գանձապետական պարտատոմսերի առաջնային շուկայի գործակալի կարգավիճակ ունի 7 առևտրային բանկ։

From January 1, 2019, “ID Bank” CJSC will act as an agent of the primary market of government treasury bonds of the Ministry of Finance of the Republic of Armenia. This means that, as the primary market agent of the government bond market, the Bank will provide its customers with the opportunity to buy government bonds directly from primary bond auctions. This will provide customers with even more flexibility and additional revenue.
It should be noted that 7 commercial banks have the status of an agent of the primary market for government treasury bonds of the Ministry of Finance of the Republic of Armenia.