07-12-2018 15:41 1899
Հայաստանի բանկային համակարգով ֆիզիկական անձանց հաշիվներին ոչ առևտրային նպատակով 2018 թ.-ի հոկտեմբերին փոխանցվել է ավելի քան 177,1 մլն դոլար, ինչը 8,6%-ով ավելի է 2017 թ.-ի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից:
ՀՀ Կենտրոնական բանկի տվյալներով, միայն հոկտեմբերին դրամական փոխանցումների ծավալն աճել է 16,7 տոկոսով կամ 25,4 մլն դոլարով:
Հայաստանից դեպի արտերկիր փոխանցումների ծավալները կազմել են 121,4 մլն դոլար` անցած տարվա նույն ժամանակահատվածի 107,5 մլն դոլարի համեմատ` աճելով 12,9%-ով:
Արդյունքում, 2018 թ.-ի հոկտեմբերին զուտ ներհոսքի ծավալը 2017 թ.-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ, աճել է 0,32%, կազմելով 55,6 մլն դոլար:

07-12-2018 15:41 1900
In October 2018, more than 177.1 million US dollars were transferred to non-trading purposes through the banking system of Armenia, which is 8.6% more than in the same period of 2017.
According to the Central Bank of Armenia, only in October, the volume of remittances increased by 16.7% or $ 25.4 million.
Transfers from Armenia totaled $ 121.4 million, an increase of 12.9% compared to $ 107.5 million in the same period last year.
As a result, the net inflow in October 2018 increased by 0.32% compared to the same period in 2017 and amounted to 55.6 million US dollars.