01-03-2019 20:00 3897
Մարտի 1-ին՝ քաղպաշտպանության համաշխարհային օրը, ԱԻՆ-ը ցուցադրական տակտիկական ուսումնավարժություն է անցկացրել IDBank-ում։
Սցենարը․ հակառակորդի կողմից օդային հարձակման վտանգ կա։
Հնչեց «օդային տագնապ» ազդանշանը և սկսվեց աշխատակիցների տարհանումը անվտանգ տարածք։ Այնուհետև ԱԻՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցները փրկարարական աշխատանքներ իրականացրին։»
«IDBank-ը՝ որպես գործատու, կարևորելով աշխատակիցների անվտանգությունը, ԱԻՆ-ի հետ անցկացնելով այս ուսումնավարժությունը, նպատակ ունի աշխատակիցներին ներկայացնելու ճգնաժամային իրավիճակներում ճիշտ, անվտանգ պահվածք դրսևորելու կանոնները և դա անելու խաղարկային եղանակով, որպեսզի անձնակազմը հստակ տիրապետի բոլոր անհրաժեշտ գիտելիքներին, և նման դեպքերում պահպանի զգոնություն ու ձեռնարկի անհրաժեշտ քայլեր»,- նշել է Բանկի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը։
Այս առումով նա կարևորել է ԱԻՆ-ի կողմից անցկացվող պարբերական վարժանքները բնակչության իրազեկվածության մակարդակի բարձրացման և ճգնաժամային իրավիճակներում կողմնորոշվելու հմտություններ ձևավորելու համար։
Բանկի տարածքում ուսումնավարժության ղեկավարումն իրականացրին IDBank-ի Քաղպաշտպանության պետ/Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը, Բանկի ՔՊ շտաբի պետ/Անվտանգության ծառայության ղեկավար Վահագն Մուրադյանը և ԱԻՆ ՓԾ ԵՓՎ կենտրոն բաժնի աշխատակիցները, ովքեր դրական գնահատեցին արագ արձագանքման խմբերի գործողությունները։

01-03-2019 20:00 3895
Первого марта отмечается Всемирный день гражданской обороны. По этому поводу МЧС Армении провел показательное тактическое учение в IDBank-e.
По сценарию есть угроза воздушной атаки со стороны противника.
После воздушной сирены сотрудники Банка были эвакуированы в подвальное помещение, затем сотрудники МЧС провели спасательные действия.
Учениями в Банке руководили глава Гражданской обороны/председатель Правления Банка Мгер Абраамян, глава
Штаба гражданской обороны/ глава службы безопасности Ваагн Мурадян и сотрудники центрального отела СС МЧС РА.
“Как работадатель, IDBank, придавая важное значение безопасности своих сотрудников, решил совместно с МЧС провести данное учение, целью которой является обучение сотрудников основным навыкам, принципам правильного поведения при кризисных ситуациях”,-отметил председатель Правления Банка Мгер абраамян.
В этой связи он отметил важность проводимых МЧС периодичных учений для повышения информированности населения и приобретения навыков при кризисных ситуациях.