14-08-2019 14:57 1997
Երևանում՝ «Նոր Արաբկիր» զբոսայգում Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակ է բացվել: Նախագիծը իրականացվել է Կոնվերս Բանկի, Street Workout հայաստանյան ֆեդերացիայի, Երևանի քաղաքապետարանի, Արաբկիր վարչական շրջանի աշխատակազմի համագործակցության շրջանակում:
«Նորաբաց մարզահրապարակը մասնավոր հատված-համայնք- հասարակական կազմակերպություն արդյունավետ համագործակցության արդյունք է, որի շնորհիվ Արաբկիր համայնքի բնակիչները, հարակից կրթական օջախների սաները հնարավորություն ունեն մարզվել պրոֆեսիանալ մարզահրապարակում: Այն կառուցվել է միջազգային ամենաբարձր ստանդարտներով, անվտանգ է և նախատեսված է ոչ միայն պրոֆեսիոնալների, այլև սկսնակների համար»,
- իր խոսքում ասել է Street Workout հայաստանյան ֆեդերացիայի ղեկավարման խորհրդի նախագահ Կազար Հակոբյանը:
«Որպես մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչ՝ մեր Կորպորատիվ պատասխանատվության ծրագրով ստանձնել ենք պատասխանատվություն ինչպես առողջ ապրելակերպի խրախուսման, այնպես էլ մեր գործընկեր համայնքների նկատմամբ՝ յուրաքանչյուր տարի աջակցելով և մասնակցելով մոտ երկու տասնյակ միջոցառումների, ծրագրերի: Մեր գործընկեր 5 համայնքում մարզահրապարակների շինարարությունը դրանցից միայն մեկն է»,
- ասել է Կոնվերս Բանկի Մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Կարինա Վոլկովան՝ հավելելով, որ նախաձեռնության շրջանակում պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակներ են բացվել Երևանում, Շուշիում, Մեծամորում: Գյումրիում և Նոր Հաճնում պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակների բացումը նախատեսվում է առաջիկայում:
Նշվել է նաև, որ 2018թ Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի շրջանակում, ընդհանուր առմամբ, առողջ ապրելակերպի խրախուսմանն է ուղղվել մոտ 44 մլն դրամ, իսկ համայնքների աջակցմանը՝ 21 մլն դրամ:

14-08-2019 14:57 1995
При поддержке Конверс Банка в парке Нор Арабкир в Ереване открылась профессиональная спортивная площадка. Проект был реализован Конверс Банком, в рамках сотрудничества между Федерацией Street Workout в Армении, мэрией Еревана и сотрудниками Арабкирского административного округа.
«Открытие спортивной площадки является результатом эффективного сотрудничества между частным сектором, сообществом и неправительственными организациями, что позволяет жителям общины Арабкир и студентам смежных образовательных центров иметь возможность тренироваться на профессиональной спортивной площадке. Он построен по самым высоким международным стандартам, безопасен и предназначен не только для профессионалов, но и для начинающих», - сообщил Казар Акопян, председатель правления Армянской федерации Street Workout.
«Как представитель частного сектора, в рамках нашей Программой корпоративной ответственности мы взяли на себя ответственность не только за пропаганду здорового образа жизни, но и в отношении наших партнерских общин; каждый год мы поддерживая и участвуем почти в двух десятках мероприятий и программ. Строительство спортивных площадок в 5 из наших партнерских общин - это только один из таких примеров», - сказала Карина Волкова, руководитель отдела маркетинга Конверс банка, добавив, что в рамках инициативы были открыты профессиональные площадки в Ереване, Шуши и Мецаморе. В ближайшее время планируется открытие профессиональных спортивных площадок в Гюмри и Нор Хачне.
Было также отмечено, что в рамках Программы корпоративной социальной ответственности Конверс Банка на 2018 год в целом около 44 миллионов драмов было направлено на пропаганду здорового образа жизни, а 21 миллион драмов - на поддержку общин.