14-08-2019 14:57 1997
Երևանում՝ «Նոր Արաբկիր» զբոսայգում Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակ է բացվել: Նախագիծը իրականացվել է Կոնվերս Բանկի, Street Workout հայաստանյան ֆեդերացիայի, Երևանի քաղաքապետարանի, Արաբկիր վարչական շրջանի աշխատակազմի համագործակցության շրջանակում:
«Նորաբաց մարզահրապարակը մասնավոր հատված-համայնք- հասարակական կազմակերպություն արդյունավետ համագործակցության արդյունք է, որի շնորհիվ Արաբկիր համայնքի բնակիչները, հարակից կրթական օջախների սաները հնարավորություն ունեն մարզվել պրոֆեսիանալ մարզահրապարակում: Այն կառուցվել է միջազգային ամենաբարձր ստանդարտներով, անվտանգ է և նախատեսված է ոչ միայն պրոֆեսիոնալների, այլև սկսնակների համար»,
- իր խոսքում ասել է Street Workout հայաստանյան ֆեդերացիայի ղեկավարման խորհրդի նախագահ Կազար Հակոբյանը:
«Որպես մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչ՝ մեր Կորպորատիվ պատասխանատվության ծրագրով ստանձնել ենք պատասխանատվություն ինչպես առողջ ապրելակերպի խրախուսման, այնպես էլ մեր գործընկեր համայնքների նկատմամբ՝ յուրաքանչյուր տարի աջակցելով և մասնակցելով մոտ երկու տասնյակ միջոցառումների, ծրագրերի: Մեր գործընկեր 5 համայնքում մարզահրապարակների շինարարությունը դրանցից միայն մեկն է»,
- ասել է Կոնվերս Բանկի Մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Կարինա Վոլկովան՝ հավելելով, որ նախաձեռնության շրջանակում պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակներ են բացվել Երևանում, Շուշիում, Մեծամորում: Գյումրիում և Նոր Հաճնում պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակների բացումը նախատեսվում է առաջիկայում:
Նշվել է նաև, որ 2018թ Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի շրջանակում, ընդհանուր առմամբ, առողջ ապրելակերպի խրախուսմանն է ուղղվել մոտ 44 մլն դրամ, իսկ համայնքների աջակցմանը՝ 21 մլն դրամ:

14-08-2019 14:57 1996
A professional sports ground has been opened with the support of Converse Bank in “Nor Arabkir” Park in Yerevan. The project was implemented by Converse Bank, Street Workout Federation of Armenia within the framework of cooperation between the Municipality of Yerevan and the staff of Arabkir administrative district.
“The newly opened sports ground is a result of effective cooperation between the private sector -community and non-governmental organizations, which enables residents of the Arabkir community and students of adjacent educational centers to have the opportunity to train in a professional sports ground. It is built to the highest international standards, is safe and designed not only for professionals but also for beginners” - said Kazar Hakobyan, Chairman of the Board of the Armenian Federation of Street Workout Federation.
“As a private sector representative, with our Corporate Responsibility Program, we have taken responsibility for promoting both healthy lifestyles and extending support to our partner communities. To that end, we have been participating in nearly two dozen events and programs each year. The construction of sports grounds in our 5 partner communities is only one example among these initiatives” - said Karina Volkova, Head of Marketing at Converse Bank, adding that as part of the initiative, professional sports grounds were opened in Yerevan, Shushi and Metsamor. Opening of professional sports grounds in Gyumri and Nor Hachn is planned soon.
It was also noted that within the framework of the Converse Bank's Corporate Social Responsibility Program for 2018, overall, about 44 million drams were directed to promoting healthy lifestyles, and 21 million drams to community support.