18-07-2019 16:14 21179
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդների համար գործարկել է նոր ծառայություն. Бэст միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով դրամական փոխանցումների ուղարկում անմիջապես Visa/Mastercard/МИР քարտերին՝ թողարկված ինչպես հայաստանյան, այնպես էլ արտասահմանյան բանկերի կողմից:
Այսուհետ հնարավոր է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 71 մասնաճյուղերից Бэст միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով կատարել դրամական փոխանցումներ ողջ աշխարհով՝ անմիջապես փոխանցումը ստացողի Visa / Mastercard / МИР քարտերին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են օգտվել նաև «Հեռախոսային բանկ» ծառայությունից, որի շնորհիվ ցանկացած պահի ու ցանկացած վայրից կարելի է զանգահարել Բանկի Կոնտակտային կենտրոն և ուղարկել դրամական փոխանցումներ առանց մասնաճյուղ այցելելու:
Փոխանցում կատարելու համար բավական է իմանալ ստացողի քարտի մասին հետևյալ տեղեկությունները`
• քարտի տեսակը (Visa/Mastercard/МИР),
• քարտի համարը,
• ստացողի ԱԱՀ,
• քարտի թողարկման երկիրը:
Փոխանցումները կատարվում են ռուսական ռուբլով (ավտոմատ կերպով փոխարկվելով փոխանցումը ստացողի քարտի արժույթի) հետևյալ միջնորդավճարով՝
• 1%՝ ռուսական բանկերի կողմից թողարկած քարտերին փոխանցումներ կատարելու դեպքում
• 2%՝ արտասահմանյան բանկերի կողմից թողարկած քարտերին փոխանցումներ կատարելու դեպքում
Փոխանցումները հասանելի են դառնում փոխանցումը ստացող հաճախորդի քարտին հաշված րոպեների ընթացքում և կարող են օգտագործվել թե' կանխիկ, թե' անկանխիկ եղանակով:
Ծառայության մասին մանրամասն տեղեկություն կարելի է ստանալ www.vtb.am Բանկի պաշտոնական կայքում, մասնաճյուղերում և Կոնտակտային կենտրոնում` 87-87 հեռախոսահամարով:

18-07-2019 16:14 21178
VTB (Armenia) launched a new service for its customers: sending money transfers via the Best international system to any Visa / Mastercard / WORLD cards issued by both Armenian and foreign banks.
From now on, you can make money transfers worldwide from 71 branches of VTB Bank (Armenia) via the Best international system directly to Visa / Mastercard / MIR cards.
Also, customers of VTB Bank (Armenia) can use the “Phone Bank” service, which allows you to call the Call Center at any time and from any place and make a money transfer without visiting the branch.
To send a transfer, you need to know the following information about the recipient card:
• card type (Visa / Mastercard / WORLD),
• card number,
• name of the recipient
•  country of issue of the card.
Transfers are made in Russian rubles (converting automatically to the beneficiary's card currency) at a commission:
• 1% for transfers to cards issued by banks of the Russian Federation
• 2% for transfers to cards issued by foreign banks
Transfers are available on the recipient's card in minutes with the ability to use funds in cash and non-cash.
Detailed information about the service can be obtained on the official website of the Bank www.vtb.am, in the branches of the Bank and in the Contact Center at 87-87.