18-05-2017 16:40 1519
Մայիսի 10-ինև 17-ին  <<Իմֆինանսներիամիս 2017>> ծրագրիշրջանակներումՀԱՅԷԿՈՆԲԱՆԿ-ի աշխատակիցները հանդիպել են տարբերհամալսարաններիուսանողների հետ, մասնակցել <<Խնայողություններիարվեստ>> և <<վարքայինֆինանսներ>> թեմաներով սեմինարներին:
Այդ ամենի նպատակնէրտարբերմասնագիտություններունեցողուսանողներիններգրավելֆինանսականկրթմանգործընթացինևորպեսֆինանսականհամակարգիակտիվմասնակիցզինելապագամասնագետներինհամապատասխանգիտելիքներով:
ՀանդիպմանընթացումԲանկիաշխատակիցներըներկայացրել են խնայողություններիմշակույթիկարևորությունըևպրակտիկօրինակներիմիջոցովերիտասարդմասնակիցներիուշադրությունըհրավիրվել խնայուղություններիարվեստինտիրապետելուգաղտնիքներին:
Մասնակիցներըստացանբազայինգիտելիքներճիշտֆինանսականորոշումներկայացնելուհամարևկարճատևժամանակահատվածումիրենցզգացինֆինանսիստիդերում:

18-05-2017 16:40 1508
On May 10 and 17, ARMECONOMBANK staff met with students from different universities participated in “Art of savings” and “Behavioral finance” seminars during “My finance month 2017” program.
The purpose of the program to involve various professions in financial education process and prepare future professionals with relevant knowledge as an active participant in the financial system.
During the meeting, the employees of the bank described the importance of savings and invited the attention of the young participants to the secrets of the art of savings.
The participants were given basic knowledge for making the right financial decisions in a short period.