Microsoft-ի հիմնադիրներից մեկը և մոլորակի ամենահարուստ մարդը` Բիլ Գեյթսը, բարեգործության պատճառով կանգնած է իր կարգավիճակը վերջնականապես կորցնելու ռիսկի առաջ: Bloomberg գործակալության գնահատականով՝ Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը մոտ ժամանակներս լիովին կարող է առաջ անցնել Գեյթսից:
Դա սկզբունքորեն չէր կարող տեղի ունենալ, եթե Գեյթսը չզբաղվեր բարեգործությամբ։ Ներկա պահին Գեյթսի կարողությունը գնահատվում է 87.5 մլրդ դոլար, Բեզոսինը՝ 85.8 մլրդ դոլար, բայց եթե Գեյթսը ժամանակին չնվիրաբերեր Microsoft-ի բաժնեմասերի մոտ 700 մլն-ը և 2.9 մլրդ դոլարի բարեգործություն չաներ, նրա կարողությունը կկազմեր 150 մլրդ դոլար։

16-10-2017 13:14 5510
One of the founders of Microsoft and the richest person on the planet, Bill Gates, is facing a risk of losing his status as a result of charity. According to Bloomberg agency, the founder of Amazon Jeff Bezos will soon be able to get ahead of Gates.
It could not have been principally true if Gates did not take part in charity. At the moment, Gates' wealth is estimated at $ 87.5 billion, Bezos's- $ 85.8 billion, but if Gates did not pay $ 700 million and $ 2.9 billion for charity, his wealth would have been $ 150 billion.