25-11-2017 12:13 7442
APT-ը (Advanced Plant Technologies) նոր ծրագիր է, որը կծառայի զինվորականների շահերին։ Գիտնականները որոշել են ստեղծել լրտեսման նոր միջոց, սակայն այս անգամ այն կլինի ոչ թե ռոբոտ, այլ գենետիկորեն մոդիֆիկացված բույսի և հսկողության միջոցի հիբրիդ, որը կկարողանա ուսումնասիրել շրջակա միջավայրը։
Գիտնականների պլաններով՝ այդ օբյեկտները կաճեն վայրի բնության մեջ և կհայտնեն շրջակա միջավայրի աղտոտումների մասին։
Գիտնականները վստահ են, որ իրենց հայտնագործությունը պետք կգա նաև զինվորականներին, օրինակ՝ կդառնա հետևակի (пехота) ականների ցուցիչ։

Генетически модифицированные растения будут «научиться» шпионить.
APT (Передовые технологии растений) - это новый проект, который будет отвечать интересам военных. Ученые решили создать новую шпионскую программу, но на этот раз это не будет робот, а генетически модифицированное растение, гибрид, который сможет исследовать окружающую среду.
Ученые говорят, что эти растения будут расти в дикой природе и будут сообщать о загрязнении окружающей среды.
Ученые убеждены, что их изобретение также понадобится гражданскому населению, например, станет указателем на зараженные мины.