Ֆոնդային շուկաներում երկուշաբթի բաժնետոմսերի աճով առաջատար է էլեկտրոմոբիլներ արտադրող ամերիկյան Tesla (NASDAQ:TSLA) ընկերությունը, որը 4,24 տոկոսով աճ է գրանցել՝ մինչև 274,39 դոլար: Աճը գրանցվել է այն լուրի ֆոնին, որ Model 3 ավտոմեքենաների մատակարարումը սկսվելու է անխափան:
Չինական հսկա Alibaba-ի (NYSE:BABA) բաժնետոմսերը հիմնադիր Ջեք Մաի հրաժարականի մասին լուրերից հետո անկում են գրանցել 2,45 տոկոսով՝ մինչև 158,44 դոլար:
Էլեկտրոնիկա արտադրող Apple-ր բաժնետոմսերը ևս նվազել են. 1,79 տոկոսով՝ մինչև 217,48 դոլար: Դա տեղի է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարության ֆոնին: Ամերիկացի առաջնորդը նշել էր, որ Apple-ն պետք է տեխնիկա արտադրի բացառապես ԱՄՆ տարածքում՝ մաքսատուրքերից խուսափելու համար:

11-09-2018 10:20 2562
With share growth in the stock market on Monday was leading the American company Tesla (NASDAQ: TSLA) producing electric cars, which has grown by 4.24% to $ 274.39. The growth was registered in the light of the news that the supply of Model 3 cars will start uninterrupted.
The shares of the Chinese giant Alibaba (NYSE: BABA) have fallen by 2.45% to 158.44 dollars after the founder Jack Mai's resignation.
Electronics-producing Apple's shares have also dropped by 1.79 % to $ 217.48. It happened on the background of US President Donald Trump's statement. The American leader said Apple had to produce technics exclusively in the US to avoid customs duties.