Վրաստանի իշխանությունների համար ցանկացած աշխատատեղ առաջնային է, սակայն հարկ պետք է վճարեն բոլորը, հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն՝ մեկնաբանելով Iberia TV վրացական հեռուստաընկերության շուրջ իրավիճակին:
Հեռուստաընկերությունը նախագահի ընտրություններից երկու ամիս առաջ հայտնվել է փակման եզրին: Ղեկավարությունն ու աշխատակիցները վստահ են՝ դա կապված է կառույցը գրավելու մեկի ցանկությամբ:
«Մենք առավելագույնս ընկերական ենք տրամադրված ցանկացած ձեռնարկատիրական սուբյեկտի նկատմամբ: Յուրաքանչյուր աշխատատեղ մեզ համար առաջնային է: Չնայած դրան, բոլորն են պարտավոր երկրում հարկ վճարել»,-հայտարարել է վարչապետը:

Для властей Грузии любое рабочее место является приоритетом, но все должны платить налоги, сказал премьер-министр Грузии Мамука Бастадзе, комментируя ситуацию с грузинским телевидением «Иберия ТВ».
Телеканал был на грани закрытия за два месяца до президентских выборов. Руководство и персонал убеждены, что это связано с желанием одного из них захватить структуру.
«Мы настроены очень дружелюбно к любому бизнес-объекту. Каждое рабочее место является для нас приоритетом. Несмотря на это, все должны платить налоги в стране», - сказал премьер-министр.