Վրաստանի իշխանությունների համար ցանկացած աշխատատեղ առաջնային է, սակայն հարկ պետք է վճարեն բոլորը, հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն՝ մեկնաբանելով Iberia TV վրացական հեռուստաընկերության շուրջ իրավիճակին:
Հեռուստաընկերությունը նախագահի ընտրություններից երկու ամիս առաջ հայտնվել է փակման եզրին: Ղեկավարությունն ու աշխատակիցները վստահ են՝ դա կապված է կառույցը գրավելու մեկի ցանկությամբ:
«Մենք առավելագույնս ընկերական ենք տրամադրված ցանկացած ձեռնարկատիրական սուբյեկտի նկատմամբ: Յուրաքանչյուր աշխատատեղ մեզ համար առաջնային է: Չնայած դրան, բոլորն են պարտավոր երկրում հարկ վճարել»,-հայտարարել է վարչապետը:

13-09-2018 12:20 2701
For Georgia's authorities, any job is a priority, but everyone should pay taxes, Georgian PM Mamuka Bastadze said when commenting on the situation with Iberia TV Georgian TV.
The TV station was on the verge of closing two months before the presidential elections. The management and the staff are convinced that it is connected with the desire of one of them to capture the structure.
"We are most friendly to any business entity. Each workplace is a priority for us. Despite this, everyone should pay taxes in the country," the prime minister said.