20-10-2018 13:22 2863
Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկը հոկտեմբերից սկսած բանկերում ավանդների աճ է նկատվելը, հայտնել է ԿԲ-ի փոխնախագահ Վասիլի Պոզդիշևը: «Ինչն է կարևոր. Հոկտեմբերի առաջին տասն օրերին արդեն ավանդների ընդհանուր ծավալների աճ կա», - ասել է Վասիլի Պոզդիշևը:
2018 թվականի հոկտեմբերի 1-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի ֆիզիկական անձանց ավանդների ծավալն աճել է 1,2 տոկոսով՝ առանց հաշվի առնելով արժույթի վերագնահատումը:
Ավելի վաղ ԿԲ-ից հայտնել են, որ սեպտեմբերին բանկերում ֆիզիկական անձանց ավանդների ծավալը կրճատվել է: Կարգավորիչի տվյալով՝ հոսքը հիմնականում արտարժութային ավանդների հաշվին կազմել է մոտ 0,5 տրլն ռուբլի:

20-10-2018 13:22 2864
In October a growth of deposits has been observed in the banks, Vice President of the Central Bank Vasily Pozdishev said. "What's important? From October 1 to 15 there was an increase in the total amount of deposits, "said Vasili Pozdishev.
From October 1 to 15, the volume of deposits of individuals increased by 1.2% without taking into account the currency revaluation.
Earlier the Central Bank reported that in September the volume of deposits of individuals in the banks had been reduced. According to the Regulator, the flow made about 0.5 trillion rubles mainly at the expense of foreign currency deposits.