Google ընկերությունը Կալիֆոռնիայի Մաունթին Վյու քաղաքում գտնվող իր գլխամասային գրասենյակից ոչ հեռու 1 մլրդ դոլարով գրասենյակային շենքերի համալիր է ձեռք է բերել, հայտնում է San Francisco chronicle թերթը:
Ըստ աղբյուրի՝ դա Սան Ֆրանցիսկոյում և հարակից քաղաքներում անշարժ գույքի ոլորտում ընթացիկ տարվա ամենախոշոր գնումն է:
Խոսքը 12 գրասենյակային շենքի մասին է, որոնցում կարելի է տեղավորել 5 հազար աշխատակից:
Նախկինում համալիրը պատկանել է LinkedIn սոցիալական ցանցին: Այս ամիս The Wall Street Journal-ը գրել էր, որ ամերիկյան Google կորպորացիան ծրագրում է ընդլայնել Նյու Յորքում իր ներկայացուցչությունը:
Ընկերությունը մտադիր է 12 հազար նոր աշխատակից տեղավորող գրասենյակային շենքեր ձեռք բերել, ինչը թույլ կտա կրկնապատկել ընկերության նյույորքյան աշխատակազմը:
Google-ը՝ ամենաշատ գործածվող որոնողական համակարգն է: Ամսական ընդունում է ավելի քան 41 միլիարդ 345 մլն հարցում, ինդեքսավորում է ավելի քան 25 միլիարդ վեբ-էջ, կարող է տեղեկատվություն գտնել 191 լեզուներով:

27-11-2018 13:40 1617
Google приобрел комплекс офисных зданий за 1 млрд долларов недалеко от его штаб-квартиры в городе Маунтин-Вью, штат Калифорния, сообщает San Francisco Chronicle.
По словам источника, это крупнейшая покупка текущего года в сфере недвижимости в Сан-Франциско и окрестных городах.
Речь идет о 12 офисных зданиях, в которых можно разместить до 5000 сотрудников.
Tipo Google 1
Ранее комплекс принадлежал социальной сети LinkedIn
В Wall Street Journal в этом месяце писал, что американская корпорация Google планирует расширить свое представительство в Нью-Йорке.
Компания намерена приобрести офисные площади, пригодные для размещения 12 тыс. новых служащих. Это позволит практически удвоить численность персонала компании, работающего в мегаполисе в настоящее время.
Google - наиболее используемая поисковая система. Ежемесячно принимает более 41 млрд 345 млн поисковых запросов, индексирует более 25 миллиардов страниц, может находить информацию на 191 языке.