17-12-2018 17:18 1435
Ընթացիկ տարվա հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին ռուսական բանկերի կողմից մոտ 9 միլիոն քարտ է տրամադրվել բնակչությանը: Նման տվյալներ են հրապարակել Վարկային պատմությունների ազգային բյուրոն:
Կազմակերպության մամուլի հաղորդագրության համաձայն՝ 2018 թվականի 10 ամսվա ընթացքում վարկային կազմակերպությունները 69.2 տոկոսով ավելացրել է վարկային քարտերի քանակը՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներն ընդհանուր առմամբ դարձել են 8.97 միլիոն միավոր քարտի սեփականատեր:
Նոր վարկային քարտերի առավելագույն քանակը թողարկվել է Մոսկվայում ` 550.7 հազար, Մոսկվայի շրջանում` 431 հազար, Կրասնոդարի երկրամասում` 329.7 հազար:
Ըստ Վարկային պատմությունների ազգային բյուրոյի գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Վիկուլինի՝ 2018 թվականին նոր վարկային քարտերի թողարկման աճը կայուն բարձր մակարդակի վրա է:

In January-October of this year, Russian banks provided about 9 million cards to the population. This information was published by the National Bureau of Credit Histories.
According to the press release of the organization, for 10 months of 2018, credit organizations increased the number of credit cards by 69.2% compared to the same period last year.
Citizens of the Russian Federation became owners of 8.97 million cards.
The maximum number of new credit cards was issued in Moscow - 550.7 thousand, in the Moscow region - 431 thousand, in the Krasnodar region - 329.7 thousand
According to Alexander Vikulin, General Director of the National Bureau of Credit Histories, in 2018 the issuance of new credit cards is growing at a steady rate.