21-12-2018 11:13 1485
Անգլիայի Բանկը մտահոգություն է հայտնել Brexit- ի շուրջ վատթարացող իրավիճակի կապակցությամբ, հայտնում է Associated Press-ը:
Ըստ բանկի, Բրյուսելի հետ նախնական պայմանավորվածության մերժումն «ավելացրել է անորոշությունը» և կարող է բացասական հետևանքներ ունենալ:
Այնուամենայնիվ, Անգլիայի Բանկը մինչ օրս չի բարձրացնում բազային տոկոսադրույքը Մեծ Բրիտանիայի համար, ըստ խորհրդի որոշման, այն կմնա 0.75 տոկոս մակարդակում:
Հիշեցնենք, որ Brexit-ի հետևանքով Լոնդոնի բանկերից և ֆինանսական ընկերություններից մոտ 800 միլիարդ եվրոյի ակտիվներ են փոխանցվելու Մայնի Ֆրանկֆուրտ: Հազարավոր բրիտանացի ֆինանսիստներ ևս նախատեսում են տեղափոխվել Գերմանիա: Այս մասին հայտնել էին Frankfurt Main Finance-ից: Բրիտանական և եվրոպական բանկերը ներկայումս որոշում են, արդյո՞ք իրենց բիզնեսի միայն մի մասը տեղափոխել Լոնդոնից, թե բոլոր գործառույթները:

21-12-2018 11:13 1484
The Bank of England expressed concern about the deteriorating situation with Brexit, the Associated Press reported.
According to the bank, the rejection of a preliminary agreement with Brussels "increased uncertainty" and may have negative consequences.
However, the Bank of England has not yet raised the base interest rate for the UK, according to the decision of the Council, it will remain at the level of 0.75 percent.
As a result, Brexit about 800 billion euros of London-based banks and financial companies will be transferred to Frankfurt am Main. Thousands of British financiers are also planning to move to Germany. This was reported by the company Frankfurt Main Finance. British and European banks are now deciding whether to transfer only part of their business from London or their entire business.