Այս տարի աշխարհի ամենահարուստ մարդիկ կորցրել են մոտ 511 միլիարդ դոլար, գրում է Bloomberg-ը։
Հաղորդվում է, որ ներկայումս աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ունեցածքն այսօրվա դրությամբ գնահատվում է 4,7 տրիլիոն դոլար։
Սա կապված է համաշխարհային առեւտրում լարված իրավիճակի, ամերիկյան տնտեսության անկման մտավախություններիի, ինչպես նաեւ շուկաների նվազման հետ։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ամերիկյան Facebook սոցիալական ցանցի ղեկավար և հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը տարեսկզբից 17,4 մլրդ դոլար է կորցրել ամերիկյան ընտրություններին «Ռուսաստանի միջամտության» կապակցությամբ ընկերության շուրջ ծագած սականդալի ֆոնին:
Հոկտեմբերին Amazon առեւտրական ինտերնետ-ընկերության հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսի կարողությունն ընդամենը երկու օրվա ընթացքում նվազել Էր միանգամից 19,2 մլրդ դոլարով:

This year, the richest people in the world have lost about 511 billion dollars, Bloomberg writes.
It is reported that at present the state of the richest people in the world is estimated at 4.7 trillion dollars.
This is due to the tense situation in world trade, concerns about a downturn in the American economy and falling markets.
Earlier it was reported that Mark Zuckerberg, the founder of the social networking site Facebook, has lost 17.4 billion dollars since the beginning of the year amid the scandal with "Russia's interference in elections" in the United States.
In October, the wealth of the founder of the online trading company Amazon Jeff Bezos for two days immediately declined by 19.2 billion dollars.