23-01-2019 11:56 1349
Մինչև 2025 թվականը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում մշակվելու են Եվրասիական տնտեսական ինտեգրման զարգացման ռազմավարական ուղղությունները, հայտնում են Բելառուսի կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Այս հարցը քննարկվել է երկրի վարչապետ Սերգեյ Ռումասի և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ինտեգրման և միկրոտնտեսության հիմնական ուղղությունների հարցով կոլեգիայի անդամ Տատյանա Վալովայի հանդիպմանը:
Քննարկվել են ԵԱՏՄ զարգացման արդիական հարցերը: Մասնավորապես, քննարկվել է մինչև 2025 թվականը Եվրասիական տնտեսական ինտեգրման զարգացման ռազմավարական ուղղությունների մշակման հարցը», - ընդգծել են Բելառուսի կառավարությունից:
Նաև քննարկվել են հարցեր, որոնք ենթակա են վերանայման՝ Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստին, որը տեղի կունենա փետրվարի 1-ին՝ Ալմաթիում:

23-01-2019 11:56 1347
Евразийский экономический союз разработает стратегические направления евразийской экономической интеграции до 2025 года, сообщает пресс-служба правительства Беларуси.
Этот вопрос обсудили премьер-министр Сергей Румас и член Евразийской экономической комиссии по интеграции и микроэкономической ассоциации Татьяна Валова.
՞Были обсуждены актуальные вопросы развития ЕАЭС. В частности, обсуждался вопрос выработки стратегических направлений развития Евразийской экономической интеграции до 2025 года", - подчеркнули в правительстве Беларуси.
Также были обсуждены вопросы, которые должны быть рассмотрены на следующей сессии Евразийского межправительственного совета, которая состоится в Алматы 1 февраля.