23-01-2019 11:56 1349
Մինչև 2025 թվականը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում մշակվելու են Եվրասիական տնտեսական ինտեգրման զարգացման ռազմավարական ուղղությունները, հայտնում են Բելառուսի կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Այս հարցը քննարկվել է երկրի վարչապետ Սերգեյ Ռումասի և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ինտեգրման և միկրոտնտեսության հիմնական ուղղությունների հարցով կոլեգիայի անդամ Տատյանա Վալովայի հանդիպմանը:
Քննարկվել են ԵԱՏՄ զարգացման արդիական հարցերը: Մասնավորապես, քննարկվել է մինչև 2025 թվականը Եվրասիական տնտեսական ինտեգրման զարգացման ռազմավարական ուղղությունների մշակման հարցը», - ընդգծել են Բելառուսի կառավարությունից:
Նաև քննարկվել են հարցեր, որոնք ենթակա են վերանայման՝ Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստին, որը տեղի կունենա փետրվարի 1-ին՝ Ալմաթիում:

23-01-2019 11:56 1348
The Eurasian Economic Union will develop strategic directions for Eurasian economic integration until 2025, the press service of the Belarusian government reports.
This issue was discussed by Prime Minister Sergei Rumas and member of the Eurasian Economic Commission for Integration and Microeconomic Association Tatyana Valova.
՞Topical issues of EAEU development were discussed. In particular, the issue of developing strategic directions for the development of Eurasian economic integration until 2025 was discussed, " the Belarusian government stressed.
They also discussed issues that should be considered at the next session of the Eurasian Intergovernmental Council, which will be held in Almaty on February 1.