Forbes China-ն ներկայացրել է Չինաստանի բացառիկ կին ձեռներեցների վարկանշային աղյուսակը: Ցուցակում առաջին երեք տեղերը զբաղեցրել են՝ Չինաստանի CITIC Bank Corporation Limited-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Լի Ցինպինը, Hang Seng Bank Limited- ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Չժեն Հուեյմինը և Yum China Holdings Inc.-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն և խորհրդի անդամ Ցյույ Ցույժենը:
Այս վարկանիշը հիմնված է այնպիսի չափանիշների վրա, ինչպիսիք են աշխատակիցների քանակը, ընկերության հեղինակությունը որը ղեկավարվում է կին ձեռներեցների կողմից:
Ընդհանուր առմամբ՝ ցուցակը ներառում է Չինաստանի 100 գործարար կանանց: 2019 թվականի հունվարի 8-ի դրությամբ՝ գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչների կողմից կառավարվող ընկերությունների ընդհանուր շուկայական արժեքը գերազանցել է 11 տրիլիոն յուանը:
Նշվում է նաև, որ այսօր կանայք առաջատար դեր են խաղում Չինաստանի հասարակական, քաղաքական և տնտեսական կյանքում: Կին ձեռներեցների թվի աճը և նրանց հաջողությունը նպաստում են բիզնեսի բարգավաճմանը և զարգացմանը, նաև կայունացնում հասարակական առաջընթացը:

24-01-2019 16:19 1659
Forbes China представил рейтинг выдающихся женщин-предпринимателей Китая. Первые три места в списке заняли председатель совета директоров China CITIC Bank Corporation Limited Ли Цинпин, главный исполнительный директор, заместитель председателя совета директоров Hang Seng Bank Limited Чжэн Хуэйминь и главный исполнительный директор, член правления Yum China Holdings Inc. Цюй Цуйжун.
Данный рейтинг составлен по таким критериям как количество сотрудников, масштаб, качество, репутация компании, которой управляет женщина-предприниматель.
Всего в список вошли 100 бизнес-леди Китая. По состоянию на 8 января 2019 года суммарная рыночная стоимость компаний, которыми управляют представительницы прекрасного пола, превысила 11 триллионов юаней.
Также отмечается, что женщины сегодня играют ведущую роль в социальной, политической и экономической жизни Китая. Рост числа женщин-предпринимателей и их успех способствуют процветанию и развитию бизнеса и стимулирует социальный прогресс.