Ռուսաստանի «Գազպրոմ նավթ» ընկերության զուտ շահույթը 2018 թվականին կազմել է 48.7 տոկոս: Այս մասին ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես վկայում են հրապարակված նյութերը՝ շահույթի միասնական ծավալը հասել է 376,7 միլիարդ ռուբլու: Նախորդ տարվա արդյունքներով՝ «Գազպրոմ նավթի» հասույթը կազմել է 2,489 տրիլիոն ռուբլի՝ 2017 թվականի համեմատ ավելանալով 28,7 տոկոսով:
EBITDA-ով շահույթի ցուցանիշը կազմել է 799,1 միլիարդ ռուբլի՝ տարեկան կտրվածքով աճելով 45,1 տոկոսով:
«Ընկերության գործառնական դրամական հոսքերի զգալի աճը, նաև հանքարդյունաբերության խոշոր նախագծերում հիմնական ներդրումների ավարտն ապահովել են 2018 թվականին ազատ դրամական հոսքերի 2,5 անգամ ավելացում, մինչև 162 մլրդ ռուբլի», - նշում են ընկերությունից ընկերությունը:

21-02-2019 17:00 1255
Рост чистой прибыли «Газпром нефти» в 2018 году составил 48,7%. Об этом говорится в сообщении компании.
Согласно опубликованным материалам, совокупная прибыль достигла 376,7 млрд руб. По итогам прошлого года выручка «Газпром нефти» составила 2,489 трлн рублей, увеличившись на 28,7% по сравнению с 2017 годом.
Показатель прибыли по EBITDA составил 799,1 млрд рублей, увеличившись на 45,1% в годовом выражении.
«Существенный рост операционного денежного потока компании, а также завершение основных инфраструктурных инвестиций на крупных проектах в добыче обеспечили в 2018 году увеличение свободного денежного потока в 2,5 раза — до 162 миллиардов рублей», — отмечают в компании.