Ռուսաստանի Դաշնության վարկային կազմակերպությունների համար մշակվում է ստանդարտ, որը նախատեսված է բնակչությանը ներդրումային բաղադրիչով ռիսկային պրոդուկտների վաճառքի համար:
Այս մասին «Известия»-ին պատմել է Ֆինանսական ազգային ասոցիացիայի (ինքնակարգավորվող կազմակերպություն, որում ներառված են բոլոր խոշոր բանկերը) նախագահ Վասիլի Զաբլոցկին:
Բանկերի աշխատակիցներին արգելվելու է վաճառել մի ծառայություն մեկ այլ ուրիշի անվան տակ և լռել բոլոր բաղադրիչների մասին:
Բանկային ռիսկային պրոդուկտներ են համարվում ներդրումային բաժնետիրական հիմնադրամներում հավելվածները, արժեթղթերը, բրոքերային և անհատական ներդրումային հաշիվների վրա միջոցների փոխանցումները, որոնք բնակչությանը հաճախ ներկայացվում են ավանդների տեսքով:
Այսօր բանկերի յուրաքանչյուր 10-րդ հաճախորդը տուժում է իրեն գերռիսկային պրոդուկտների վաճառքից և աշխատակիցների լռությունից:

06-03-2019 13:18 1571
For credit institutions of the Russian Federation, a standard has been developed for the sale of risky products to the public with an investment component.
This was reported to Izvestia by the president of the National Association of Financial Institutions, Vasily Zablotsky (a self-regulatory organization that includes all major banks).
Bank employees will not be allowed to sell some services under the guise of others, keeping silent about all the components.
Risky banking products are investments in mutual investment funds, securities, transfer of funds for brokerage and individual investment accounts, which are sometimes offered to the public under the guise of deposits.
Now every tenth client of banks suffers from selling high-risk products to him and holding back. Adoption of the standard is intended to change this situation.