12-04-2019 20:59 1748
ԱՄՆ երեք խոշորագույն բանկերը ստուգել են իրենց հաճախորդների հաշիվները`Ռուսաստանից փողերի լվացման հնարավոր դեպքեր բացահայտելու համար, գրում է Financial Times- ը:
Կոնգրեսի լսումների ժամանակ այս մասին հայտարարել են Bank of America-ի , Morgan Stanley-ի և Citigroup-ի գործադիր տնօրեններ՝ Բրայան Մոյնիհենը Ջեյմս Գորմանը և Մայքլ Կորբաթը:
Ընդ որում՝ Bank of America-ի և Morgan Stanley-ի ղեկավարները հայտնել են, որ ստուգումները որևէ կասկածելի գործողություն չեն բացահայտել: Citigroup- ի ղեկավարն ասել է, որ «չի կարող մեկնաբանել շարունակվող քննությունը», գրում է թերթը:
Այս պահին ամերիկացի օրենսդիրները քննություն են տանում Deutsche Bank-ի նկատմամբ: Գերմանիայի խոշորագույն բանկը մեղադրվում է ռուսական հաճախորդների միջոցների լվացման համար: 2017 թվականին Deutsche Bank- ը համաձայնվել է վճարել 630 միլիոն դոլար տուգանք` ԱՄՆ-ի և Միացյալ Թագավորության նմանատիպ նախորդ հետաքննության կարգավորման շրջանակում:

12-04-2019 20:59 1720
The Financial Times writes that the three largest US banks checked accounts of their clients in order to identify possible cases of money laundering from Russia.
Bank of America CEOs Brian Moynihan, Morgan Stanley James Gorman and Citigroup Michael Corbat announced this at a congressional hearing.
Meanwhile, officials from Bank of America and Morgan Stanley reported that the checks did not reveal any suspicious transactions. Citigroup CEO said that "he cannot comment on the ongoing investigation," the newspaper writes.
Currently, US lawmakers are investigating Deutsche Bank. The largest bank in Germany is accused of laundering money from Russian clients. In 2017, Deutsche Bank agreed to pay a fine of 630 million US dollars on a similar request in the United States and the United Kingdom.