15-04-2019 15:36 1670
Մեծ Բրիտանիայի ֆոնդային շուկաներից դուրս բերված միջոցները` Եվրամիությունից երկրի ելքի (Brexit) վերաբերյալ հանրաքվեից ի վեր, կազմել են 25 միլիարդ դոլար։
Այս մասին հայտնում է Financial Times-ը հղում անելով ամերիկյան Informa ընկերության EPFR Global ձեռնարկության տվյալներին։
Միևնույն ժամանակ փորձագետները նշում են բրիտանական ֆոնդային շուկայի ներկայիս վիճակի և դրա հեռանկարների ակնառու հակասությունները։
Չնայած Brexit-ի հետ կապված բացասական նորություններին` FTSE 100 առանցքային ինդեքսն առաջին եռամսյակում հասել է 13 մակարդակի։
Բրիտանական խոշոր 6 ընկերություններ ստիպված էին 348 միլիոն ֆունտ ծախսել Brexit-ին նախապատրաստվելու համար, հայտնել է Bloomberg-ը։
Այսպես, Royal Bank of Scotland-ն իր ծախսերը կոշտ Brexit-ի դեպքում լրացուցիչ միջոցների ընդունման համար գնահատում է 100-150 միլիոն ֆունտ։
Ընկերությունը, օրինակ` հայտ է ներկայացրել ԵՄ-ում բանկային նոր արտոնագրեր ստանալու համար և միլիարդավոր ֆունտերի ակտիվներ է տեղափոխել Ամստերդամ։
Ընդ որում Bloomberg-ը նշում է, որ Brexit-ի հետաձգումը կհանգեցնի բրիտանական ընկերությունների համար նոր ծախսերի։

15-04-2019 15:36 1669
Withdrawals from the UK stock market since the referendum on the country's exit from the European Union (Brexit) amounted to more than $ 25 billion.
It is reported by the Financial Times, citing data from EPFR Global, a division of the American company Informa.
At the same time, experts note an obvious contradiction between the current state of the British stock market and its prospects.
Despite the negative news related to Brexit, the FTSE 100 key index rose by 13 in the first quarter.
Bloomberg reports that 6 large British companies had to spend 348 million pounds to prepare for Brexit.
Thus, the Royal Bank of Scotland estimates its costs of taking additional measures in the event of a hard Brexit of about 100-150 million pounds.
The company, for example, has already applied for new EU banking licenses and transferred billions of pounds of its assets to Amsterdam.
At the same time, Bloomberg notes that the postponement of Brexit will entail additional costs for British companies.