15-04-2019 15:36 1670
Մեծ Բրիտանիայի ֆոնդային շուկաներից դուրս բերված միջոցները` Եվրամիությունից երկրի ելքի (Brexit) վերաբերյալ հանրաքվեից ի վեր, կազմել են 25 միլիարդ դոլար։
Այս մասին հայտնում է Financial Times-ը հղում անելով ամերիկյան Informa ընկերության EPFR Global ձեռնարկության տվյալներին։
Միևնույն ժամանակ փորձագետները նշում են բրիտանական ֆոնդային շուկայի ներկայիս վիճակի և դրա հեռանկարների ակնառու հակասությունները։
Չնայած Brexit-ի հետ կապված բացասական նորություններին` FTSE 100 առանցքային ինդեքսն առաջին եռամսյակում հասել է 13 մակարդակի։
Բրիտանական խոշոր 6 ընկերություններ ստիպված էին 348 միլիոն ֆունտ ծախսել Brexit-ին նախապատրաստվելու համար, հայտնել է Bloomberg-ը։
Այսպես, Royal Bank of Scotland-ն իր ծախսերը կոշտ Brexit-ի դեպքում լրացուցիչ միջոցների ընդունման համար գնահատում է 100-150 միլիոն ֆունտ։
Ընկերությունը, օրինակ` հայտ է ներկայացրել ԵՄ-ում բանկային նոր արտոնագրեր ստանալու համար և միլիարդավոր ֆունտերի ակտիվներ է տեղափոխել Ամստերդամ։
Ընդ որում Bloomberg-ը նշում է, որ Brexit-ի հետաձգումը կհանգեցնի բրիտանական ընկերությունների համար նոր ծախսերի։

Вывод средств из фондового рынка Великобритании со времени проведения референдума о выходе страны из Европейского союза (Brexit), составил более 25 млрд долларов.
Об этом сообщает Financial Times со ссылкой на данные EPFR Global, подразделения американской компании Informa.
При этом эксперты отмечают очевидное противоречие между состоянием британского фондового рынка в настоящее время и его перспективами.
Несмотря на негативные новости, связанные с Brexit, ключевой индекс FTSE 100 в первом квартале вырос на 13.
Bloomberg сообщает, что 6 крупным британским компаниям пришлось потратить 348 миллионов фунтов на подготовку к Brexit.
Так, Royal Bank of Scotland оценивает свои расходы на принятие дополнительных мер на случай жесткого Brexit примерно в 100-150 миллионов фунтов.
Компания, например, уже подала заявку на получение новых банковских лицензий ЕС и перевела миллиарды фунтов стерлингов своих активов в Амстердам.
При этом Bloomberg отмечает, что отсрочка Brexit повлечет за собой дополнительные расходы для британских компаний.