13-03-2019 17:43 4609
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բացել է իր նոր բարձր տեխնոլոգիական հարմարավետ Կոնտակտային կենտրոնը, որը գտնվում է Գարեգին Նժդեհի 34 հասցեում տեղակայված «34»-Բիզնես կենտրոնում:
Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ամիսներ շարունակ իրականացվել են վերանորոգման աշխատանքներ Կոնտակտային կենտրոնի աշխատակիցների համար նախատեսված տարածքում` մանրակրկիտ ընտրվել են ինտերիերի գունային գամման, տեխնոլոգիական բաղադրիչները և հանգստի գոտու ձևավորումը:
Արդյունքում, Բանկի Կոնտակտային կենտրոնը հագեցած է բոլոր անհրաժեշտ ժամանակակից սարքավորումներով և ձևավորված է գունագեղ ամառային երանգներով: Աշխատակիցների համար նախատեսված է նաև հարմարավետ հանգստի գոտի, որտեղ օպերատորները կկարողանան հանգստանալ և վերականգնել ուժերը, ինչպես նաև տեղադրված են սպորտային մարզասարքեր և բազմաֆունկցիոնալ խոհանոց, որպեսզի աշխատակիցները հաճույք ստանան իրենց աշխատանքից։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը շնորհավորել է բոլոր աշխատակիցներին նոր Կոնտակտային կենտրոնի բացման կապակցությամբ:
Ի. Տելեգինը հայտնել է իր վստահությունը, որ նոր տարածքում բոլոր օպերատորները կստանան միայն դրական արձագանքներ և զանգեր, իսկ բոլոր խնդիրները կլուծվեն արագ և հեշտությամբ:
Իր գոյության 8 տարիների ընթացքում Կոնտակտային կենտրոնն օգնություն և աջակցություն է ցուցաբերել 100-հազարավոր հաճախորդների և պատասխանել միլիոնավոր տարբեր հարցերի (օրական զանգերի քանակը գերազանցում է 2 000-ը):
Կոնտակտային կենտրոնի նպտական է`
• որակյալ տեղեկատվական-հաղորդակցական աջակցության ապահովումը
• առաջացած խնդիրների դեպքում օպերատիվ օգնության տրամադրումը
• Բանկի պրոդուկտների և ծառայությունների վերաբերյալ լիարժեք տեղեկատվության տրամադրումը
• քարտային գործարքների մանրամասների պարզաբանումը
• պլաստիկ քարտերի բացումը
• հեռակա սպասարկման տարբերակներով` գործարքների իրականացման օգնությունը
• ցանկացած վարկային պրոդուկտի համար հայտադիմումների աջակցությունը
• դրամական փոխանցումների համակարգերով ստացված գումարների հաշվեգրում Բանկի գործող քարտերին
• հաճախորդի զանգի և նույնականացման հիման վրա` «Մոբայլ բանկինգ» ծառայության միջոցով գործարքների իրականացում, հաճախորդների բոլոր հաշիվներով:
Բանկի Կոնտակտային կենտրոնը հաճախորդների հետ աշխատում է հաղորդակցության 4 ուղղություններով `
1. Հեռախոսազանգեր ` 87-87 հեռախոսահամարով
2. Skype և տեսազանգեր, պաշտոնական կայքի միջոցով
3. Էլեկտրոնային փոստ Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ հասցեով
4. Ֆեյսբուք (առցանց խորհրդատվություն և պատասխաններ հաճախորդների հարցերին), հետևյալ հղումով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Կոնտակտային կենտրոնի աշխատակիցները միշտ պատրաստ են օգնել ինչպես գործող, այնպես էլ պոտենցիալ հաճախորդներին:

13-03-2019 17:43 4610
For several months, there was repair work in the room intended for the Contact Center employees: the technological component, the color scheme of the interior and the design of the recreation area were carefully selected.
As a result, the Contact Center of VTB Bank (Armenia) is equipped with all the necessary modern equipment and solved in bright, summer colors. For employees, there is also a comfortable spacious seating area, where operators can relax and rejuvenate, as well as fitness equipment and a multifunctional kitchen are installed so that employees enjoy their work.
General Director - Chairman of the Directorate of VTB Bank (Armenia) CJSC Ivan Telegin congratulated all employees on the opening of the new Contact Center.
I. Telegin expressed confidence that in the new premises all operators will receive only positive feedback and positive calls, and all problems will be solved quickly and easily.
During the 8 years of its existence, the Contact Center provided assistance and support to 100 thousand customers and answered millions of different questions: the number of calls per day exceeds 2,000.
The task of the call center is:
• providing high-quality information and communication support
• the provision of operational assistance in case of problems
• presentation of full information on products and services of the Bank
• clarification of card transaction details
• opening plastic cards
• assistance in conducting transactions in remote service channels
• support when applying for any loan products
• crediting transfers received through all money transfer systems to existing Bank cards
• operations on all accounts of customers connected to the Mobile Banking service based on the customer’s call and proper identification
The contact center of the Bank works with clients through 4 communication channels:
1.Telephone calls, at 87-87
2. Skype - chat and video calls, through the official site
3. E-mail at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
4. Facebook (online consultations and answers to customer questions), via the following link
Employees of the VTB Bank Contact Center (Armenia) are always ready to help their clients, both current and potential.