13-03-2019 17:43 4609
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բացել է իր նոր բարձր տեխնոլոգիական հարմարավետ Կոնտակտային կենտրոնը, որը գտնվում է Գարեգին Նժդեհի 34 հասցեում տեղակայված «34»-Բիզնես կենտրոնում:
Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ամիսներ շարունակ իրականացվել են վերանորոգման աշխատանքներ Կոնտակտային կենտրոնի աշխատակիցների համար նախատեսված տարածքում` մանրակրկիտ ընտրվել են ինտերիերի գունային գամման, տեխնոլոգիական բաղադրիչները և հանգստի գոտու ձևավորումը:
Արդյունքում, Բանկի Կոնտակտային կենտրոնը հագեցած է բոլոր անհրաժեշտ ժամանակակից սարքավորումներով և ձևավորված է գունագեղ ամառային երանգներով: Աշխատակիցների համար նախատեսված է նաև հարմարավետ հանգստի գոտի, որտեղ օպերատորները կկարողանան հանգստանալ և վերականգնել ուժերը, ինչպես նաև տեղադրված են սպորտային մարզասարքեր և բազմաֆունկցիոնալ խոհանոց, որպեսզի աշխատակիցները հաճույք ստանան իրենց աշխատանքից։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը շնորհավորել է բոլոր աշխատակիցներին նոր Կոնտակտային կենտրոնի բացման կապակցությամբ:
Ի. Տելեգինը հայտնել է իր վստահությունը, որ նոր տարածքում բոլոր օպերատորները կստանան միայն դրական արձագանքներ և զանգեր, իսկ բոլոր խնդիրները կլուծվեն արագ և հեշտությամբ:
Իր գոյության 8 տարիների ընթացքում Կոնտակտային կենտրոնն օգնություն և աջակցություն է ցուցաբերել 100-հազարավոր հաճախորդների և պատասխանել միլիոնավոր տարբեր հարցերի (օրական զանգերի քանակը գերազանցում է 2 000-ը):
Կոնտակտային կենտրոնի նպտական է`
• որակյալ տեղեկատվական-հաղորդակցական աջակցության ապահովումը
• առաջացած խնդիրների դեպքում օպերատիվ օգնության տրամադրումը
• Բանկի պրոդուկտների և ծառայությունների վերաբերյալ լիարժեք տեղեկատվության տրամադրումը
• քարտային գործարքների մանրամասների պարզաբանումը
• պլաստիկ քարտերի բացումը
• հեռակա սպասարկման տարբերակներով` գործարքների իրականացման օգնությունը
• ցանկացած վարկային պրոդուկտի համար հայտադիմումների աջակցությունը
• դրամական փոխանցումների համակարգերով ստացված գումարների հաշվեգրում Բանկի գործող քարտերին
• հաճախորդի զանգի և նույնականացման հիման վրա` «Մոբայլ բանկինգ» ծառայության միջոցով գործարքների իրականացում, հաճախորդների բոլոր հաշիվներով:
Բանկի Կոնտակտային կենտրոնը հաճախորդների հետ աշխատում է հաղորդակցության 4 ուղղություններով `
1. Հեռախոսազանգեր ` 87-87 հեռախոսահամարով
2. Skype և տեսազանգեր, պաշտոնական կայքի միջոցով
3. Էլեկտրոնային փոստ Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ հասցեով
4. Ֆեյսբուք (առցանց խորհրդատվություն և պատասխաններ հաճախորդների հարցերին), հետևյալ հղումով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Կոնտակտային կենտրոնի աշխատակիցները միշտ պատրաստ են օգնել ինչպես գործող, այնպես էլ պոտենցիալ հաճախորդներին:

13-03-2019 17:43 4536
Банк ВТБ (Армения) открыл свой новый, высокотехничный, комфортабельный Контактный центр, находящийся в Бизнес-центре “34” по адресу улица Гарегина Нжде, 34.
В течение нескольких месяцев шли ремонтные работы в помещении, предназначенном для сотрудников Контактного центра: тщательно избирались технологическая составляющая, цветовая гамма интерьера и дизайн зоны отдыха.
В итоге, Контактный центр Банка ВТБ (Армения) оснащён всей необходимой современной техникой и решён в ярких, летних тонах. Для сотрудников также предусмотрена уютная просторная зона отдыха, где операторы смогут расслабиться и восстановить силы, а также установлены спортивные тренажёры и оборудована многофункциональная кухня, чтобы сотрудники получали удовольствие от своей работы.
Генеральный директор – Председатель директората ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” Иван Телегин поздравил всех сотрудников с открытием нового Контактного центра.
И. Телегин выразил уверенность в том, что в новом помещении все операторы будут получать лишь положительные отзывы и позитивные звонки, а все проблемы будут решаться быстро и с лёгкостью.
На протяжении 8-ми лет своего существования Контактный центр оказал помощь и поддержку 100-ям тысяч клиентов и ответил на миллионы разных вопросов: количество звонков в день превышает 2 000.
Задачей Колл-центра является:
• обеспечение качественной информационно-коммуникационной поддержки
• предоставление оперативной помощи при возникших проблемах
• предъявление полноценной информации о продуктах и услугах Банка
• разъяснение деталей карточных транзакций
• открытие пластиковых карт
• помощь при проведении транзакций в дистанционных каналах обслуживания
• поддержка при подаче заявок на любые кредитные продукты
• зачисление переводов, полученных по всем системам денежных переводов, на действующие карты Банка
• осуществление операций по всем счетам клиентов, подключённых к услуге “Мобайл банкинг” на основании звонка клиента и надлежащей идентификации
Контактный центр Банка работает с клиентами по 4-м каналам коммуникации:
1.Телефонные звонки, по номеру 87-87
2. Skype – чат и видео-звонки, через официальный сайт
3.Электронная почта, по адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
4. Фейсбук (онлайн-консультации и ответы на вопросы клиентов), по следующей ссылке
Сотрудники Контактного центра Банка ВТБ (Армения) всегда готовы помочь своим клиентам, как действующим, так и потенциальным.