Evocabank-ում այսուհետ կարելի է ստանալ հիփոթեքային վարկ ավելի ցածր կանխավճարով:
Evocabank-ից տեղեկացնում են, որ բարելավվել են հիփոթեքային վարկավորման պայմանները: Այսուհետ բնակարան երիտասարդներին ծրագրով հիփոթեքային վարկերը կտրամադրվեն սկսած 7.5% կանխավճարով՝ առանց լրացուցիչ գույքի գրավադրման:
Ծրագրի շրջանանակներում ամուսինների գումարային տարիքը չի կարող գերազանցել 70-ը, իսկ ամուսիններից յուրաքանչյուրի տարիքն արդեն կարող է գերազանցել անգամ 35-ը:
Բնակարան երիտասարդներին ծրագրով վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույքը կազմում է 6.8%, որից՝
- Երևանում սուբսիդավորվում է 2%-ը և կազմում՝ 4.8%
- Մարզերում՝ 4%-ը և կազմում՝ 2.8%
- Վարկի մարման առավելագույն ժամկետը 15 տարի է:
Ինչպես նշում է Evocabank-ի մանրածախ գործառնությունների վարչության պետ Սերգեյ Գասպարյանը. «Համոզված ենք՝ այս բարելավումը մեծ դրական արձագանք կունենա: Այն հնարավորություն կտա բազմաթիվ ընտանիքներին ներգրավվելու ծրագրին ու ձեռք բերելու բնակարան հարմար պայմաններով: Նշեմ նաև, որ Բանկի սեփական միջոցներով հիփոթեքային վարկերը տրամադրվում են 0% կանխավճարով՝ լրացուցիչ բնակելի անշարժ գույք գրավադրելու դեպքում»:
Բնակարան երիտասարդներին ծրագրով վարկի տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը մինչև սուբսիդավորումը կազմում է 7.2%` 6.8% անվանական տոկոսադրույքի դեպքում:

Evocabank has started mortgage lending with a lower down payment.
Evocabank has improved the mortgage lending terms and conditions. Under the Affordable Housing for Young Families program, mortgage loans are available for 7.5% down payment, without pledging any additional real property.
According to the program terms, the combined age of the spouses cannot exceed 70, while one of them may be older than 35.
Under the scheme, the annual nominal interest rate is 6.8%, of which:
- 2% is subsidized in Yerevan, so the total interest rate makes 4.8%,
- 4% is subsidized in provinces, so the payable interest rate is 2.8%.
- Maximum repayment period is 15 years.
Sergey Gasparyan, the head of Retail Operations department of Evocabank, is convinced that «The improvement of lending terms will have a positive public impact through involving numerous couples in the program and giving them an opportunity to get affordable apartments. The mortgage loans extended from the Bank's own resources provide for 0% down payment if the borrowers offer additional real property as collateral».
Under the program, the actual interest rate before subsidy is 7.2% compared to 6.8% nominal intereest rate.