Evocabank-ում այսուհետ կարելի է ստանալ հիփոթեքային վարկ ավելի ցածր կանխավճարով:
Evocabank-ից տեղեկացնում են, որ բարելավվել են հիփոթեքային վարկավորման պայմանները: Այսուհետ բնակարան երիտասարդներին ծրագրով հիփոթեքային վարկերը կտրամադրվեն սկսած 7.5% կանխավճարով՝ առանց լրացուցիչ գույքի գրավադրման:
Ծրագրի շրջանանակներում ամուսինների գումարային տարիքը չի կարող գերազանցել 70-ը, իսկ ամուսիններից յուրաքանչյուրի տարիքն արդեն կարող է գերազանցել անգամ 35-ը:
Բնակարան երիտասարդներին ծրագրով վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույքը կազմում է 6.8%, որից՝
- Երևանում սուբսիդավորվում է 2%-ը և կազմում՝ 4.8%
- Մարզերում՝ 4%-ը և կազմում՝ 2.8%
- Վարկի մարման առավելագույն ժամկետը 15 տարի է:
Ինչպես նշում է Evocabank-ի մանրածախ գործառնությունների վարչության պետ Սերգեյ Գասպարյանը. «Համոզված ենք՝ այս բարելավումը մեծ դրական արձագանք կունենա: Այն հնարավորություն կտա բազմաթիվ ընտանիքներին ներգրավվելու ծրագրին ու ձեռք բերելու բնակարան հարմար պայմաններով: Նշեմ նաև, որ Բանկի սեփական միջոցներով հիփոթեքային վարկերը տրամադրվում են 0% կանխավճարով՝ լրացուցիչ բնակելի անշարժ գույք գրավադրելու դեպքում»:
Բնակարան երիտասարդներին ծրագրով վարկի տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը մինչև սուբսիդավորումը կազմում է 7.2%` 6.8% անվանական տոկոսադրույքի դեպքում:

В Evocabank-е вы можете получить ипотечный кредит с более низким первоначальным взносом.
Evocabank улучшил условия ипотечного кредитования. Впредь ипотечные кредиты в рамках программы «Жилье молодым» будут предоставляться при первоначальном взносе начиная от 7,5%, без заложения дополнительного имущества.
Согласно условиям программы, суммарный возраст супругов не может превышать 70, в то время как один из супругов может быть даже старше 35 лет.
В рамках программы «Жилье молодым» номинальная процентная ставка по кредиту составляет 6.8% годовых, из коих:
- В Ереване субсидируется 2%, процентная ставка в целом составляет 4.8%.
- В марзах субсидируется 4%, и итоговая процентная ставка составляет 2.8%.
- Максимальный срок погашения кредита составляет 15 лет.
Как отмечает начальник Управления розничных операций Evocabank-а Сергей Гаспарян, «Мы уверены, что улучшение условий кредитования будет иметь большой положительный отклик. Оно даст возможность многим семьям в рамках указанной программы получить жилье на более доступных условиях. Отметим также, что ипотечные кредиты за счет собственных средств Банка предоставляются при первоначальном взносе 0% в случае заложения дополнительной жилой недвижимости».
Фактическая процентная ставка по кредиту в рамках программы «Жилье молодым» без субсидирования составляет 7.2% годовых при номинальной процентной ставке 6.8%.