Շնորհակալություն հայտնելով ցուցաբերած վստահության համար, Հ.Ավագյանը հայտարարել է, որ մեծ ձեռքբերում է համարում Ասոցիացիայի մասնակիցների թվի ավելացումը, որն արդեն հասել է 620-ի: «Իմ նախագահության ընթացքում ես մեծ ուշադրություն էի դարձնում «հրդեհների մարմանը», իսկ Ա.Մանուկյանի մոտեցումն այլ է, ռազմավարական է», - հավելել է նա:
Ձեռքբերումների շարքում Ավագյանը նշել է պետություն-մասնավոր հատված երկխոսության կարգավորումը, սահմանադրական փոփոխությունները, նոր Հարկային օրենսգրքում ՓՄՁ մասով փոփոխությունները, ավելի քան 20 սեմինարների և բազմաթիվ խորհրդատվությունների անցկացումը Երևանում և մարզերում, հակակոռուպցիոն գործունեությունը, օգնությունը հայրենական արտադրողին`made in Armenia նախագծի շրջանակներում, միջազգային ինտեգրումը`համագործակցություն հաստատելով նմանատիպ կառույցների հետ Ուկրանիայում, Բելառուսում, Վրաստանում, Էստոնիայում: Ընդ որում, նա նշել է, որ հաջողվել է կարգավորել հայկական ապրանքների արտահանումը դեպի Էստոնիա:
Ինչ վերաբերում է բյուջեին, Ավագյանը հաղորդել է, որ Ասոցիացիայի միջոցների 90-100% կազմում են մասնակիցների ներդրումները, մասնավորապես, դրանց ընդհանուր ծավալը 2016 թվականի արդյունքերով կազմել է 1086.000 մլն դրամ:
Հիշեցնենք, որ «ՓՄՁ համագործակցություն» Ասոցիացիան հիմնադրվել է 2014 թվականին, որի նպատակն է օժանդակել ՓՄՁ-ներին և պաշտպանել ոլորտի սուբյեկտների շահերը:

30-11--0001 04:00 1763
Artak Manukyan was elected the new president of “SME Partnership” association. During the 3rd annual conference it was announced that Artak Manukian was elected by 5 votes. The former President Hakob Avagyan was also charged for president, but he later withdrew his candidacy.
Expressing gratitude for the trust, H.Avagyane said he considers a great achievement the increase of the number of members of the association, which has already reached 620.
During my presidency I paid attention to fire extinguishing but A.Manukian's approach is strategic, he added.
Among the achievements Avagyan mentioned the regulation of the dialogue between public and private sector, constitutional changes, changes in the SME part of the new Tax Low, more than 20 holding seminars and numerous consultations in Yerevan and regions, anti-corruption activities, support to domestic producers within Made in Armenia project, establishing partnerships with similar institutions in Ukraine, Belarus, Georgia, Estonia. Moreover, he said that it is now possible the export of goods to Estonia. Speaking about the budget, Avagyan told that 90-100% of the funds invested by the participants of association, totally in 2016 it amounted to 1086,000 million.
The SME Partnership association was founded in 2014 to promote and protect the interests of the SMEs sector.