22-05-2017 12:52 7412
Սամվել Կարապետյանին պատկանող Տաշիր ընկերությունների խումբն ավարտել է «Известия» հրատարակչության շենքի գնման գործարքը։
Այս մասին հայտնում է ռուսական Коммерсант պարբերականը։
150 մլն դոլար արժեքով ներդրումային ծրագիրի արդյունքում Մոսկվայի ամենահայտնի շինություններից մեկը կդառնա ժամանակակից բազմաֆունկցիոնալ համալիր։ Միևնույն ժամանակ շենքի դիմային մասը փոփոխություններ չի կրի։ Բազմաֆունկցիոնալ համալիրը կունենա հյուրանոց՝ 250 համար, գրասենյակային մաս, հասարակակն սննդի կետեր և առևրի կենտրոն։
Հիշեցնենք, որ «Известия» հրատարակչության շենքը պատկանում է ՌԴ նախագահի գործերի կառավարման հիմնարկին։ Նախկինում նախատեսվում էր հրատարակչության շենքը վերափոխել 186 հազար քմ մակերեսով բիզնես կենտրոնի, սակայն նախագիծը սառեցվեց՝ ներդրումներն իրականացնող Լեգասի դևելոփմենթ ընկերության կողմից պարտավորությունները չկատարելու պատճառով։

22-05-2017 12:52 7410
Группа компаний "Ташир", принадлежащая Самвелу Карапетяну, завершила сделку по покупке здания издательства "Известия".
Об этом сообщает газета Коммерсант.
В рамках инвестиционной программы на 150 млн долларов одно из самых известных сооружений Москвы станет современным многофункциональным комплексом. Однако фасад здания останется нетронутым. В комплексе будет 250 номеров, точки общепита, торговый центр, а одна часть будет отведена под офисы.
Напомним, что здание издательства "Известия" принадлежит Управлению делами Президента РФ. Ранее планировалось преобразить здание в бизнес центр с площадью в 186 тыс. км, однако проект был заморожен, так как компания "Легас девелопмент" не выполнила своих обязательтсв.