22-05-2017 12:52 7412
Սամվել Կարապետյանին պատկանող Տաշիր ընկերությունների խումբն ավարտել է «Известия» հրատարակչության շենքի գնման գործարքը։
Այս մասին հայտնում է ռուսական Коммерсант պարբերականը։
150 մլն դոլար արժեքով ներդրումային ծրագիրի արդյունքում Մոսկվայի ամենահայտնի շինություններից մեկը կդառնա ժամանակակից բազմաֆունկցիոնալ համալիր։ Միևնույն ժամանակ շենքի դիմային մասը փոփոխություններ չի կրի։ Բազմաֆունկցիոնալ համալիրը կունենա հյուրանոց՝ 250 համար, գրասենյակային մաս, հասարակակն սննդի կետեր և առևրի կենտրոն։
Հիշեցնենք, որ «Известия» հրատարակչության շենքը պատկանում է ՌԴ նախագահի գործերի կառավարման հիմնարկին։ Նախկինում նախատեսվում էր հրատարակչության շենքը վերափոխել 186 հազար քմ մակերեսով բիզնես կենտրոնի, սակայն նախագիծը սառեցվեց՝ ներդրումներն իրականացնող Լեգասի դևելոփմենթ ընկերության կողմից պարտավորությունները չկատարելու պատճառով։

“Tashir” group of companies president Samvel Karapetyan ended the transaction of building purchase of “Izvestia” publishing house.
According to the Russian newspaper, the value of an investment program is $ 150 million, one of the most famous buildings in Moscow will be a modern multifunctional complex. The changes will not be in the front part of the building. Multifunctional complex will have a hotel with 250 rooms, an office part, a center of trade.
“Izvestia” publishing house was owned by the Russian President's Affairs Management Institute. Earlier it was planned to transform the publishing house to 186 thousand square meters business center, but the project was stopped because of non-fulfillment of investment commitments by the “Legacy” development company.