Մեկնարկել է «Բիբլոս Բանկ Արմենիա» ՓԲԸ-ի և Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի համատեղ ծրագիրը, որի շրջանակում ՀԱՀ-ի մագիստրատուրայում սովորող և ֆինանսական աջակցության կարիք ունեցող ուսանողները կարող են վճարել իրենց վարձավճարը՝ օգտվելով մատչելի վարկատեսակից:
Ըստ հաղորդագրության՝ մշակվել է նոր վարկավորման ծրագիր, որը բարձրագույն կրթությունն առավել հասանելի ու մատչելի կդարձնի:
Ծրագիրը նախատեսում է ուսման վարձի մինչև 80%-ի չափով ֆինանսավորում ընդամենը 5% տարեկան տոկոսադրույքով`արտոնյալ ժամանակահատվածով վարկի մարման հնարավորությամբ: Ուսումնառության և հետագա 6 ամիսների ընթացքում կվճարվեն միայն վարկի տոկոսները, իսկ հետագա 30 ամիսների ընթացքում՝ մայր գումարը և տոկոսները:
Արտոնյալ պայմաններով վարկն ուսանողներին կտրամադրվի դրական վարկային պատմության առկայության դեպքում, ՀՀ դրամով եւ երկու անձանց երաշխավորությամբ:
Ծրագրից օգտվել ցանկացող Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ուսանողները կարող են դիմել համալսարան մինչեւ ս.թ. սեպտեմբերի 4-ը՝ նամակ հղելով Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ էլ․ հասցեին:

ЗАО «Библос Банк Армения» и Американский университет Армении начали совместную программу, в рамках которой студенты AУA, которые учатся на получение степени магистра и нуждаются в финансовой поддержке, могут оплачивать свою плату за учебу с использованием доступного кредита.
Согласно докладу, была разработана новая программа кредитования, которая сделает высшее образование более доступным.
Программа предусматривает финансирование до 80% платы за обучение только с процентной ставкой 5% годовых с возможностью льготного периода погашения кредита. Во время учебы и в течение следующих 6 месяцев будут выплачиваться только проценты по кредиту, а в течение следующих 30 месяцев - основная сумма и проценты.
Кредит на льготных условиях будет предоставлен студентам в случае наличия положительной кредитной истории в армянских драмах и с гарантией двух лиц.
Студенты Американского университета Армении, желающие подать заявку на участие в программе, могут подать заявку до 4 сентября, отправив письмо на адрес Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..