Մեկնարկել է «Բիբլոս Բանկ Արմենիա» ՓԲԸ-ի և Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի համատեղ ծրագիրը, որի շրջանակում ՀԱՀ-ի մագիստրատուրայում սովորող և ֆինանսական աջակցության կարիք ունեցող ուսանողները կարող են վճարել իրենց վարձավճարը՝ օգտվելով մատչելի վարկատեսակից:
Ըստ հաղորդագրության՝ մշակվել է նոր վարկավորման ծրագիր, որը բարձրագույն կրթությունն առավել հասանելի ու մատչելի կդարձնի:
Ծրագիրը նախատեսում է ուսման վարձի մինչև 80%-ի չափով ֆինանսավորում ընդամենը 5% տարեկան տոկոսադրույքով`արտոնյալ ժամանակահատվածով վարկի մարման հնարավորությամբ: Ուսումնառության և հետագա 6 ամիսների ընթացքում կվճարվեն միայն վարկի տոկոսները, իսկ հետագա 30 ամիսների ընթացքում՝ մայր գումարը և տոկոսները:
Արտոնյալ պայմաններով վարկն ուսանողներին կտրամադրվի դրական վարկային պատմության առկայության դեպքում, ՀՀ դրամով եւ երկու անձանց երաշխավորությամբ:
Ծրագրից օգտվել ցանկացող Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ուսանողները կարող են դիմել համալսարան մինչեւ ս.թ. սեպտեմբերի 4-ը՝ նամակ հղելով Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ էլ․ հասցեին:

Byblos Bank Armenia CJSC and American University of Armenia have launched a joint program, under which AUA students who are studying for a Master's degree or need financial support can pay their rent using an affordable loan.
According to the report, a new lending program has been developed that will make higher education more accessible and affordable.
The program envisages funding up to 80% of the tuition fee at only 5% annual interest rate with a grace period repayment option. In the course of the study and within the next 6 months only loan interest will be paid, and over the next 30 months, the principal amount and interest.
The credit on preferential terms will be provided to students in case of availability of positive credit history in Armenian drams and with guarantee of two persons.
Students of the American University of Armenia who wish to apply for the program may apply till September 4, by sending a letter to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Address.