Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը շարունակում է մարզերում գործող ՓՄՁ ներկայացուցիչների համար նախատեսված անվճար բիզնես դասընթացների շարքը:
Հերթական երկօրյա բիզնես դասընթացները տեղի են ունեցել Գյումրի քաղաքում և ներառել են «Հյուրանոցային ծառայությունների մարքեթինգ», «Հոգատարություն հյուրերի հանդեպ» նոր ներդրված թեմաները: Դասընթացներին մասնակցել են Շիրակի մարզի փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների շուրջ 20 ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
«Մեկ ամիս առաջ Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը եւ Շիրակի մարզպետարանը հուշագիր ստորագրեցին, որով մենք պարտավորվեցինք Շիրակում միավորել մեր ուժերը ՓՄՁ ոլորտի զարգացման համար։ Բանկի՝ թրեյնինգներ անցկացնող աշխատակիցները, որոնք Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (IFC Business Edge) կողմից վերջերս ստացել են միջազգային թրեյնավարների սերտիֆիկացման աստիճան, այս տարի Երեւան քաղաքից բացի դասընթացներ են անցկացրել Լոռու, Արմավիրի, Սյունիքի, ինչպես նաեւ Շիրակի մարզերում, իսկ այս դասընթացը Շիրակում արդեն թվով չորրորդն է։ Կարող ենք փաստել, որ այս տարի ունենք զբոսաշրջիկների հոսքի աճ, եւ նոր ներդրված մոդուլով մարզի հյուրանոցային բիզնեսի ոլորտի համար իրականացվող բիզնես դասընթացի բովանդակությունը պայմանավորված է հենց ոլորտում ստեղծված պահանջարկով եւ առաջիկա զարգացումների կանխատեսմամբ։ Համոզված ենք, որ մեր գործունեության 20 տարիների ընթացքում կուտակած, ինչպես նաեւ միջազգային լավագույն փորձը, որոնք դասընթացի շրջանակում այս օրերին փոխանցեցինք Շիրակի մեր գործընկերներին, դրական ազդեցություն կթողնեն ե՛ւ նրանց կողմից մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացման, ե՛ւ նրանց բիզնեսի զարգացման վրա»,- ասել է բանկի Զարգացման եւ մարքեթինգի վարչության պետ Արսեն Մելքոնյանը:
Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի կողմից իրականացվել է 55 անվճար բիզնես դասընթաց, որոնց մասնակցել են ավելի քան 700 ՓՄՁ ներկայացուցիչներ շուրջ 380 կազմակերպություններից: Բիզնես դասընթացներին կարող են մասնակցել Հայաստանում գործող բոլոր ՓՄՁ ներկայացուցիչները։

ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK continues the series of free business training courses for SME representatives in regions.
The next two-day business training took place in Gyumri and included newly introduced topics such as "Hotel Services Marketing", "Caring for Guests". Representatives of about 20 companies from small and medium-sized enterprises of Shirak marz took part in the trainings.
"One month ago, ACBA-Credit Agricole Bank and Shirak governor's office signed a memorandum on which we undertook to unite our efforts in SME sector development in Shirak. Employees of the Bank, who have recently received International Certification by the International Finance Corporation (IFC Business Edge), have conducted training courses outside Yerevan this year in Lori, Armavir, Syunik as well as Shirak regions, and this is the fourth training course in Shirak . We can state that this year we have a flow of tourists and the content of the business training course for the hotel business in the region is conditioned by the demand in the sector and the outlook for the upcoming developments. We are convinced that our accumulated and 20 years of international best practices that we have transferred to our colleagues in Shirak within these days will have a positive impact on the quality of their services and their business development, said Head of Development and Marketing Department of the Bank Arsen Melkonyan.
ACBA-Credit Agricole Bank has implemented 55 free business trainings with over 700 SME representatives from over 380 organizations. All SME representatives in Armenia can participate in business trainings.