Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը շարունակում է մարզերում գործող ՓՄՁ ներկայացուցիչների համար նախատեսված անվճար բիզնես դասընթացների շարքը:
Հերթական երկօրյա բիզնես դասընթացները տեղի են ունեցել Գյումրի քաղաքում և ներառել են «Հյուրանոցային ծառայությունների մարքեթինգ», «Հոգատարություն հյուրերի հանդեպ» նոր ներդրված թեմաները: Դասընթացներին մասնակցել են Շիրակի մարզի փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների շուրջ 20 ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
«Մեկ ամիս առաջ Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը եւ Շիրակի մարզպետարանը հուշագիր ստորագրեցին, որով մենք պարտավորվեցինք Շիրակում միավորել մեր ուժերը ՓՄՁ ոլորտի զարգացման համար։ Բանկի՝ թրեյնինգներ անցկացնող աշխատակիցները, որոնք Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (IFC Business Edge) կողմից վերջերս ստացել են միջազգային թրեյնավարների սերտիֆիկացման աստիճան, այս տարի Երեւան քաղաքից բացի դասընթացներ են անցկացրել Լոռու, Արմավիրի, Սյունիքի, ինչպես նաեւ Շիրակի մարզերում, իսկ այս դասընթացը Շիրակում արդեն թվով չորրորդն է։ Կարող ենք փաստել, որ այս տարի ունենք զբոսաշրջիկների հոսքի աճ, եւ նոր ներդրված մոդուլով մարզի հյուրանոցային բիզնեսի ոլորտի համար իրականացվող բիզնես դասընթացի բովանդակությունը պայմանավորված է հենց ոլորտում ստեղծված պահանջարկով եւ առաջիկա զարգացումների կանխատեսմամբ։ Համոզված ենք, որ մեր գործունեության 20 տարիների ընթացքում կուտակած, ինչպես նաեւ միջազգային լավագույն փորձը, որոնք դասընթացի շրջանակում այս օրերին փոխանցեցինք Շիրակի մեր գործընկերներին, դրական ազդեցություն կթողնեն ե՛ւ նրանց կողմից մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացման, ե՛ւ նրանց բիզնեսի զարգացման վրա»,- ասել է բանկի Զարգացման եւ մարքեթինգի վարչության պետ Արսեն Մելքոնյանը:
Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի կողմից իրականացվել է 55 անվճար բիզնես դասընթաց, որոնց մասնակցել են ավելի քան 700 ՓՄՁ ներկայացուցիչներ շուրջ 380 կազմակերպություններից: Բիզնես դասընթացներին կարող են մասնակցել Հայաստանում գործող բոլոր ՓՄՁ ներկայացուցիչները։

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК продолжает серию курсов бесплатного обучения для представителей МСП в регионах.
Следующий двухдневный бизнес-тренинг прошел в Гюмри и включал новые темы, такие как «Маркетинг гостиничных услуг», «Уход за гостями». В тренингах приняли участие представители около 20 компаний из малых и средних предприятий Ширакской области.
«Месяц назад АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК и правительство Ширака подписали меморандум, на котором мы взяли на себя обязательство объединить наши усилия по развитию сектора МСП в Шираке. Сотрудники Банка, которые недавно получили Международную сертификацию Международной финансовой корпорации (IFC) Business Edge), в этом году прошли курсы обучения за пределами Еревана в Лори, Армавире, Сюнике и Ширакских областях, и это четвертый курс обучения в Шираке. Можно констатировать, что в этом году у нас большой поток туристов и содержание бизнес-курс для гостиничного бизнеса в регионе обусловлен спросом в этом секторе и перспективами предстоящих событий. Мы убеждены, что наши накопленные и 20-летние передовые международные практики, которые мы передали нашим коллегам в Шираке в рамках этой программы, окажут положительное влияние на качество их услуг и развитие их бизнеса, сказал начальник отдела развития и маркетинга банка Арсен Мелконян.
АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК осуществил 55 бесплатных бизнес-тренингов с более чем 700 представителями МСП из более чем 380 организаций. Все представители МСП в Армении могут участвовать в бизнес-тренингах.