29-09-2017 18:26 2710
«Այն, որ Մարտակերտ-Վարդենիս ճանապարհի կառուցումը մուլտիպլիկատիվ էֆեկտ էր ունենալու ոչ միայն Մարտակերտի և Շահումյանի շրջաններ, այլ առհասարակ Արցախ ներդրումներ բերելու առումով, որևէ մեկի մոտ կասկած չէր հարուցում», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով, բացի նրանից, որ պետությունը քայլեր է մշակել նաև այդ շրջանները անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներով ապահովելու համար, զուգահեռ մեծանում են ներդրումները հատկապես հիդրոէներգետիկայի և շինարարության ոլորտներում:
Նախօրեին Արցախի պետնախարար Արայիկ Հարությունյանն իր ամփոփիչ ասուլիսում տեղեկացրեց, որ առաջիկայում այդ շրջաններում նոր հիդրոկայանների, ջրի գործարանի, բակարանաշինության և մի շարք այլ ծրագրերի իրականացման արդյունքում 100 մլն դոլարից ավելի գումար է ներդրվելու:

"The fact that the construction of the Martakert-Vardenis road would have a cartoon effect not only in the Martakert and Shahumian regions, but also in bringing Artsakh investments, hadn't caused doubt in anybody" said Tigran Abrahamyan, adviser to the president of Artsakh, on his Facebook page.
According to him, besides the fact that the state has taken steps to provide these regions with the necessary infrastructures, investments in hydropower and construction are increasing parallelly.
Yesterday, Artsakh State Minister Araik Harutyunyan informed that in the near future in the regions will be invested more than $ 100 million as a result of the implementation of new hydropower plants, water factory, camping building and a number of other projects.