ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ այսօր «Կոնվերս բանկ» ՓԲ ընկերության մասնաճյուղի կառավարչի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի առթիվ:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից։
2017թ. հոկտեմբերի 9-ին՝ առավոտյան, հաղորդում է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի Սայաթ-Նովա պողոտայում գործող «Կոնվերս բանկ» ՓԲ ընկերության «Սայաթ-Նովա» մասնաճյուղից հափշտակվել է առանձնապես խոշոր չափերով գումար:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։
Նախնական տվյալներով՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, բանկի մասնաճյուղի կառավարչի կյանքի համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու, այն է՝ մասնաճյուղում պայթյուն իրականացնելու սպառնալիքով, վերջինիցս պահանջել և հափշտակել է առանձնապես խոշոր չափերով գումար։ Նախնական հաշվարկներով՝ հափշտակվել է տարբեր արժույթների մոտ 95.750.000 ՀՀ դրամին համարժեք կանխիկ գումար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ դեպքի հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ։ Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, առգրավումներ։ Քննության շահերից ելնելով՝ այլ մանրամասներ քննության այս փուլում հրապարակման ենթակա չեն։

09-10-2017 19:56 4848
В административном округе Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета Республики Армения возбуждено уголовное дело по факту совершения разбойного нападения на управляющего филиалом ЗАО "Конверсбанк".
Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
Утром 9-го октября поступило сообщение о том, что из филиала "Саят-Нова" ЗАО "Конверсбанк", расположенного на проспекте Саят-Нова похищена сумма в особо крупных размерах.
Следственно-оперативная группа немедленно отправилась на место преступления.
По предварительным данным, предполагаемый преступник 9-го октября около 11:00, угрожая совершить насильственные действия, угрожающие жизни управляющего, а именно - устроить взрыв, потребовал и похитил сумму в особо крупных размерах. По предварительным расчетам, была похищена наличная сумма в различных валютах, эквивалентная 95 750 000 драмов .
По случаю инцидента в следственном отделе административных округов Кентрон и Норк-Мараш Министерства обороны РА возбуждено уголовное дело на основании части 1 статьи 175 Уголовного кодекса РА.
Предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные меры для выяснения обстоятельств инцидента и выявления предполагаемого преступника. Исходя из интересов следствия, другие детали не подлежат оглашению на данном этапе расследования.