ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ այսօր «Կոնվերս բանկ» ՓԲ ընկերության մասնաճյուղի կառավարչի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի առթիվ:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից։
2017թ. հոկտեմբերի 9-ին՝ առավոտյան, հաղորդում է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի Սայաթ-Նովա պողոտայում գործող «Կոնվերս բանկ» ՓԲ ընկերության «Սայաթ-Նովա» մասնաճյուղից հափշտակվել է առանձնապես խոշոր չափերով գումար:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։
Նախնական տվյալներով՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, բանկի մասնաճյուղի կառավարչի կյանքի համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու, այն է՝ մասնաճյուղում պայթյուն իրականացնելու սպառնալիքով, վերջինիցս պահանջել և հափշտակել է առանձնապես խոշոր չափերով գումար։ Նախնական հաշվարկներով՝ հափշտակվել է տարբեր արժույթների մոտ 95.750.000 ՀՀ դրամին համարժեք կանխիկ գումար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ դեպքի հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ։ Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, առգրավումներ։ Քննության շահերից ելնելով՝ այլ մանրամասներ քննության այս փուլում հրապարակման ենթակա չեն։

09-10-2017 19:56 4847
A criminal case has been instituted at the Kentron and Nork-Marash administrative districts of the Investigation Department of the Investigative Committee of the Republic of Armenia on the case of robbery of the branch manager of "Converse Bank" CJSC.
The press service of the RA Investigative Committee reports.
2017 On October 9, it was reported that a large amount of money was stolen from the "Sayat-Nova" branch of "Converse Bank" CJSC operating on Sayat-Nova Avenue in Yerevan.
The investigative-operative group left for the crime scene immediately.
According to preliminary data, the alleged criminal stole a particularly large amount of money on October 9, at 11:00 am, threatening the life of the branch manager of the bank, namely, threatening to explode the branch. According to preliminary calculations, a cash amount in various currencies equivalent to 95,750,000 drams was stolen
On the occasion of the incident, a criminal case has been instituted in the Investigation Department of the Kentron and Nork-Marash administrative districts of the RA Ministry of Defense on the grounds of Article 175, Part 3, Part 1 of the RA Criminal Code.
The necessary investigative and operative search measures are being taken to find out the circumstances of the case and to identify the alleged criminal. For the benefit of the investigation, other details are not subject to disclosure at this stage of the investigation.