2018 թվականին «Հայփոստ» փոստային ընկերությունը կմասնավորեցվի:
ՀՀ կառավարությունն է հավանություն է տվել «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կոնցեսիոն կառավարման ժամկետի երկարացման մասին որոշման նախագծին:
Ըստ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանի, դա արվել է, որպեսզի այն անմիջապես դուրս բերվի մասնավորեցման: Կոնցեսիոն պայմանագրի ժամկետը լրացել է 2017 թ. սեպտեմբերին, այժմ կավելացվի ևս 6 ամիս ժամկետով: Դրանից հետո կառավարությունը մտադիր է մասնավոր բիզնեսին փոխանցել ոչ միայն փոստի կառավարումը, այլ նաև սեփականությունը: Մասնավորեցումը նախատեսվում է ավարտել մինչև 2018 թ. վերջը:
Փոստի հավատարմագրային կառավարիչ «Հայփոստ Թրաստ Մենեջմենթ» ընկերությունը հանդիսանում է արգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանի հետ փոխկապակցված ընկերություն:

By 2018 HayPost postal service will be privatized.
The RA government has approved the draft decision on prolongation of concession management term of "HayPost" CJSC.
According to RA Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan, it has been done to privatize it immediately. Concession Agreement expired in 2017 September, will now be prolonged by another 6 months. After that, the government intends to transfer not only the management but also the property of the post to private businesses. The privatization is expected to be completed by the end of 2018.