2019 թ. խաղարկային վիզաների կամ գրին քարտի խաղարկության ծրագրով մասնակիցների գրանցումը սկսվում է նորից, որի պատճառը տեխնիկական խնդիրներն են, հայտնում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան մամուլի ծառայությունը։
Բոլոր նրանք, ովքեր խաղարկության մասնակցության համար գրանցվել են մինչև 2017թ. հոկտեմբերի 18-ը, պետք է ևս մեկ անգամ գրանցվեն, որպեսզի հայտը մասնակցի խաղարկությանը:
«Հասկանում ենք, որ սա անհարմարություն է ստեղծում արդեն իսկ գրանցված անձանց համար, սակայն գործընթացի ամբողջականությունն ու անաչառությունն ապահովելու համար, մենք ստիպված ենք գրանցումը վերսկսել», – ասվում է տարածած հաղորդագրությունում։
Գրին քարտի խաղարկության ծրագրի մասնակիցների գրանցումը կմեկնարկի 2017թ. հոկտեմբերի 18-ի կեսօրին՝ արևելյան ամառային ժամանակով (Երևան ժամանակով ժամը 21:00–ին) և կավարտվի 2017թ. նոյեմբերի 22-ի կեսօրին։
ՀՀ ԱՄՆ դեսպանատունը նաև զգուշացնում է, որ մինչև հոկտեմբերի 18-ը ներկայացված հայտերը չեն մասնակցի խաղարկությանը: Այդ ժամկետում գրանցված բոլոր մասնակիցները պետք է ևս մեկ հայտ ներկայացնեն գրանցման համար սահմանված նոր ժամկետներում:

В 2019 году вновь начнется регистрация в визовой лотерее или в лотерее Green Card, причиной которого являются технические проблемы, сообщает пресс-служба посольства США в Армении.
Все, кто зарегистрировался для участия в лотерее до 18 октября 2017 года, должны снова зарегистрироваться для участия в лотерее.
«Мы понимаем, что это создает неудобства для уже зарегистрированных людей, но мы должны перезапустить процесс регистрации, чтобы обеспечить целостность и беспристрастность процесса», - говорится в сообщении.
Регистрация участников лотереи Green Card начнется во второй половине дня 18 октября 2017 года по восточному летнему времени (21:00 по ереванскому времени) и завершится днем 22 ноября 2017 года.
Посольство США в Армении также предупреждает, что заявки, поданные до 18 октября, не будут участвовать в лотерее. Все участники, зарегистрированные в этот период времени, должны подать еще одно заявление в течение новых временных интервалов для регистрации.