Facebook-ը խստացնում է քաղաքական գովազդի տեղադրման կանոնները:
«Քաղաքական գովազդատուները պետք է ներկայացնեն իրենց նույնականացման մասին ավելի շատ վկայություններ: Երբ նրանք դա անեն, մենք կճանաչենք նրանց գովազդը որպես քաղաքական, և նրանք պարտավոր կլինեն բացահայտել՝ ով է վճարել դրա համար»,- հայտնել է սոցցանցի հիմնադիր և ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը: Նոր համակարգի թեստը կսկսվի ԱՄՆ հաջորդ դաշնային ընտրություններին:
Ավելի թափանցիկ կդառնա նաև ոչ քաղաքական գովազդը: Շուտով Facebook-ը կփորձարկի նոր գործառույթներ, ինչը թույլ կտա յուրաքանչյուր այցելուի տեսնել, թե ինչ գովազդ է պատվիրել իրենց կողմից ընտրված ցանկացած օգտահաշիվը:
Բացի այդ, քաղաքական գովազդի պատվիրատուների էջում կարելի է տեսնել տեղադրվող հոլովակի պատմությունը և իմանալ դրա գինը, ինչպես նաև գնահատել լսարանը, որին դրանք ուղղված են:

30-10-2017 14:41 2324
«Политические рекламодатели должны представить больше доказательств их идентификации. Когда они это сделают, мы признаем, что их реклама является политической, а им придется узнать, кто заплатил за нее», - сказал Марк Цукерберг, основатель и директор социальной сети , Новый тест начнется на следующих федеральных выборах в США.
Неполитическая реклама также станет более прозрачной. Вскоре Facebook попробует новые функции, которые позволят каждому посетителю увидеть, какие рекламы заказывали для любой учетной записи, которую они выбрали.
Кроме того, на странице рекламодателей вы можете увидеть историю клипа и узнать его цену, а также оценить аудиторию, к которой они направлены.