2017 թվականի 9 ամիսներին Հայաստանում անվանական աշխատավարձի աճի տեմպերն աննշան արագացել են` տարեկան 2,2%-ից մինչև 2,4%
Հայաստանում անվանական աշխատավարձի տարեկան աճի տեմպերն աննշան արագացել են` 2016 թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների 2,2%-ից մինչև 2,4%` 2017թ. հունվար-սեպտեմբերին` կազմելով 189928 դրամ (394 դոլար):
ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության նախնական տվյալների համաձայն, պետական հատվածում 2017թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին աշխատավարձը կազմել է 160135 դրամ (332 դոլար), տարեկան կտրվածքով մնալով անփոփոխ` մեկ տարի առաջվա 0,7% անկման դիմաց: Ընդ որում, մասնավոր հատվածում աշխատավարձի աճի տեմպերի նվազումը շարունակվել է մինչև 3,1%` մեկ տարի առաջվա 4,4%-ից, կազմելով 225950 դրամ (468 դոլար):

In the first nine months of 2017, nominal wage growth rates in Armenia have slightly accelerated from 2.2% to 2.4%
Annual growth rate of nominal wages in Armenia has slightly accelerated: 2016 From 2.2% in January-September to 2.4% in 2017 in January-September, making 189928 drams ($ 394).
According to the preliminary data of the RA National Statistical Service, in the state sector, the salary in January-September of 2017 amounted to 160,135 drams ($ 332), remaining unchanged in annual terms against the decrease of 0.7% a year earlier. Meanwhile, the decrease in salary growth rates in the private sector continued to 3.1%, from 4.4% a year earlier, making 225950 drams ($ 468).