ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի` նոյեմբերի 22-ին կայացած նիստում քննարկվել է «Վեոլիա Ջուր» փակ բաժնետիրական ընկերության կողմից սպառողներին խմելու ջրի մատակարարման և ջրահեռացման (կեղտաջրերի մաքրման) ծառայությունների մատուցման սակագների վերանայման մասին հարցը։
Քննարկելով վերը նշված հարցը՝ հանձնաժողովը որոշել է խմելու ջրի մատակարարման և ջրահեռացման (կեղտաջրերի մաքրման) մանրածախ ծառայությունների մատուցման գումարային սակագինը սահմանել 191,414 դրամ/խմ (ներառյալ ավելացված արժեքի հարկը)։ Ընդունված որոշումն ուժի մեջ կմտնի 2018 թվականի հունվարի 1-ից։
Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի ջրամատակարարման և ջրահեռացման համակարգերի վարչության պետ Արմեն Սերգոյանը տեղեկացրեց, որ ջրի սակագնի ավելացած գումարը սուբսիդավորելու է պետությունը: Վերջիններս այս պահին Վարչապետի հանձնարարականի հիման վրա առաջարկություններ են մշակում: Սերգոյանը տեղեկացրեց, որ ջրի սակագինը սպառողների համար նույնը կմնա մինչև 2018 թ. դեկտեմբերի 31-ը:

На заседании Комиссии по регулированию общественных услуг Республики Армения от 22 ноября обсуждался вопрос о пересмотре тарифов на услуги питьевого водоснабжения и водоотведения для потребителей со стороны ЗАО «Веолия Джур».
Обсудив вышеупомянутый вопрос, Комиссия решила установить общий тариф на услуги питьевого водоснабжения и водоотведения в размере 191,414 драмов (включая налог на добавленную стоимость). Решение вступит в силу с 1 января 2018 года.
Армен Сергоян, начальник отдела систем водоснабжения и водоотведения Государственного комитета по водным ресурсам, сообщил, что увеличение тарифа на воду будет субсидироваться государством. Последние в настоящее время выносят рекомендации по поручению премьер-министра. Сергоян сказал, что тариф на воду останется неизменным для потребителей до 31 декабря 2018 года.