American Airlines ավիաընկերությունը սուրբծննդյան տոների ժամանակ հերթական արձակուրդը ստացող օդաչուների ցուցակները կազմող ծրագրի խափանման պատճառով դեկտեմբերի երկրորդ կեսին չափից շատ օդաչուների է արձակուրդ տրամադրել:
Հիմա ընկերությունը փորձում է կարգավորել իրավիճակը, երբ տարվա ամենալարված շրջաններից մեկում կմնա սահմանափակ թվով անձնակազմերով: Allied Pilots Association օդաչուների արհմիության գնահատմամբ՝ դեկտեմբերի 17-31-ին ավելի քան 15 000 չվերթի անձնակազմ ոչ լիարժեք կլինի, եթե ավիաընկերությունը ելք չգտնի ստեղծված իրավիճակից: Չվերթները, որոնց դա կարող է վերաբերել, մեկնում են Բոստոնից, Վաշինգտոնից, Նյու Յորքից, Մայամիից, Չիկագոյից, Ֆիլադելֆիայից:

American Airlines has provided holiday vacations to more pilots in the second half of December because of the failure of the program, which creates a list of regular pilot-holidays at Christmas.
Now the company is trying to settle the situation with a limited number of staffs in one of the most tensed periods of the year. According to Allied Pilots Association pilots' union, on December 17-31, more than 15,000 flight crew will be incomplete if the airline does not find a way out of the situation. It refers to the flights from Boston, Washington, New York, Miami, Chicago, Philadelphia.