01-12-2017 11:27 2610
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն և Հոլանդիայի զարգացման բանկը (FMO) կնքեցին 30 մլն դոլարի վարկային պայմանագիր, որի շրջանակում ստացվող միջոցներն ուղղվելու են երիտասարդ ձեռներեցների փոքր և միջին ձեռնարկատիրական գործունեության ֆինանսավորմանը:
«Մենք բարձր ենք գնահատում մեր հին գործընկերոջ հետ հարաբերությունները, որոնք սկսվել են դեռևս 2009թ.: Այժմ ուրախությամբ հայտնում ենք նոր վարկային պայմանագրի կնքման մասին, որն ազդարարում է փոխշահավետ համագործակցության նոր փուլի մեկնարկը: ՓՄՁ-ների և մանրածախ բիզնեսի զարգացումն Ամերիաբանկի առաջնահերթ ռազմավարական ուղղություններից մեկն է: Մենք երիտասարդ ձեռներեցների և մանրածախ բիզնեսի մեջ մեծ ներուժ ենք տեսնում, ուստի վստահ եղեք, որ այս նոր վարկային միջոցները բարեհաջող կտեղաբաշխվեն», – նշեց Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը ս. թ. նոյեմբերի 30-ին տեղի ունեցած ստորագրման արարողությունից հետո:
FMO-ի ներդրումների գծով տնօրեն Լինդա Բրոյքհուզենը նշեց. «FMO-ն հպարտ է շարունակել իր սերտ և արդյունավետ փոխգործակցությունն Ամերիաբանկի հետ՝ աջակցելով Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը: Այս նոր ֆինանսավորումը կնպաստի Ամերիաբանկի շարունակական աճին և երկրում նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը»:
Նոր վարկային միջոցների շնորհիվ Ամերիաբանկը կմեծացնի ՓՄՁ-ների վարկավորման ծավալը՝ նպաստելով նրանց զարգացմանը և ներքին ու արտաքին շուկաներում մրցունակության բարձրացմանը:

01-12-2017 11:27 2611
ЗАО «Америабанк» и Голландский банк развития (FMO) подписали кредитное соглашение на сумму 30 млн долларов США, которые будут использованы для финансирования деятельности малых и средних молодых предпринимателей.
«Мы высоко ценим отношения с нашим старым коллегой, который начался в 2009 году. Мы рады объявить о запуске нового кредитного соглашения, которое объявляет о начале нового этапа взаимовыгодного сотрудничества. Развитие МСП и розничного бизнеса является одним из Приоритетов Америабанка, мы видим большой потенциал для молодых предпринимателей и розничных торговцев, поэтому мы уверены, что эти новые кредитные линии будут успешно распределены », - сказал Артак Ханесян, генеральный директор Америабанка после церемонии подписания 30 ноября.
Линда Брохузен, директор по инвестициям FMO, сказала: «FMO с гордостью продолжает тесное и эффективное сотрудничество с Америабанком, поддерживая развитие экономики Армении. Это новое финансирование будет способствовать дальнейшему росту Америабанка и созданию новых рабочих мест в стране .
Благодаря новым кредитным линиям Америабанк увеличит кредитование МСП, способствуя их развитию и повышению конкурентоспособности на внутреннем и внешнем рынках.