Հայաստանի Կենտրոնական Դեպոզիտարիայի (ՀԿԴ) և «Ռայֆայզենբանկ» ԲԸ-ի (Ռուսաստան) միջև կնքված պայամնագրի համաձայն Ռայֆայզենբանկին շնորհվել է արժեթղթերի հաշվարկային համակարգի ուղղակի մասնակցի կարգավիճակ, որին հաջորդել է բանկի կողմից ՀԿԴ-ում անվանատիրոջ հաշվի բացումը:
Ռայֆայզենբանկի անվանատիրոջ հաշիվը հնարավորություն կտա Միջազգային Ռայֆայզեն Խմբի հաճախորդներին ուղղակի հասանելիություն ունենալ ՀԿԴ-ի կողմից մատուցվող ծառայություններին, մասնավորապես՝ արժեթղթերով գործարքների վերջնահաշվարկին, կորպորատիվ գործողություններին (շահութաբաժինների, արժեկտրոնների վճարում և այլն) և այլ ծառայություններին:
ՀԿԴ անդամների ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ ՀԿԴ պաշտոնական կայքի (www.cda.am) «Գործընկերներ» բաժնում:

06-12-2017 10:22 3731
According to the agreement signed between the Central Depository of Armenia (CDA) and Raiffeisenbank (Russia), Raiffeisenbank was granted the status of a direct participant of the securities settlement system, followed by the bank's opening of the Nominee account in the CDA.
The Raiffeisenbank's Nominee Account will enable International Raiffeisen Group customers to have direct access to the services provided by CDA, including the final settlement of securities transactions, corporate transactions (dividends, coupon payments, etc.) and other services.
The full list of CDA members can be found at the Partners' section of the CDA official website (www.cda.am).