Դեկտեմբերի 13-ին «ԿՈՆՎԵՐՍ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ -ի ԱՄՆ դոլարով արտահայտված արժեկտրոնային պարտատոմսերը ցուցակվել և ընդգրկվել են ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի պարտատոմսերի հիմնական (Abond) ցուցակում, ինչպես նաև ցուցակման պահից թույլատրվել են նշված պարտատոմսերով հասցեական առևտուրը և ռեպո գործարքների կնքումը:
ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայից հայտնում են, որ ընկերության պարտատոմսերի նշված թողարկումը ներառում է 40,000 հատ անվանական, արժեկտրոնային պարտատոմս` 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով, արժեկտրոնի 5.25% տոկոսադրույքով և 24 ամիս շրջանառության ժամկետով: Պարտատոմսերը (ISIN - AMCOVSB24ER5) բորսայում կշրջանառվեն COVSB4 բորսայական հապավմամբ:
ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայում ցուցակված և առևտրին թույլատրված արժեթղթերի մասին լրացուցիչ տեղեկությունները հասանելի են ընկերության պաշտոնական կայքի (www.nasdaqomx.am) «Ֆինանսական գործիքներ» բաժնում:

13-12-2017 15:39 2757
On December 13, USD coupon bonds of "CONVERSE BANK" CJSC were listed in the Abond list of NASDAQ OMX Armenia bonds, as well as it was allowed to carry out targeted trade and repo transactions with these bonds from the moment of their listing.
NASDAQ OMX Armenia announced that the mentioned issue of the company's bonds includes 40,000 nominal coupon bonds at nominal value of 100 USD, coupon rate of 5.25% and 24-month term. Bonds (ISIN - AMCOVSB24ER5) will be shifted to the stock exchange under the abbreviation of COVSB4.
Further information on bonds listed and traded at NASDAQ OMX Armenia is available on the official website of the company (www.nasdaqomx.am) in the "Financial Instruments" section.