ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության աշխատակիցները, պետական վերահսկողության շրջանակներում, պարբերական շրջայցեր են իրականացնում մսի շուկայում:
ՍԱՊԾ-ից տեղեկացնում են, որ Զավարյան 16 հասցեում գործող անհատ ձեռնարկատեր Մեխակ Գրիգորյանի իրացման կետում հայտնաբերվել է առանց անասնաբուժական ուղեկցող փաստաթղթերի՝ անհայտ ծագման 880 կգ միս, որից շուրջ 200 կգ-ը, արտաքին զննման տվյալներով, ձիու միս է:
Ծառայության տեսուչի կարգադրագրով՝ մսի նշված խմբաքանակի իրացումը կասեցվել է. կատարվել է նմուշառում և ուղարկվել լաբորատոր փորձաքնության:

Сотрудники Государственной службы безопасности пищевых продуктов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения регулярно посещают рынок мяса в рамках государственного контроля.
ГСБП сообщает, что 880 килограммов мяса неизвестного происхождения, из которых около 200 кг по внешнему виду, является лошадиным мясом, было найдено без ветеринарных сопроводительных документов в торговой точке частного предпринимателя Мехака Григоряна по адресу: ул. Заварян, д. 16.
Инспектор службы приказал, чтобы продажи этого мяса были приостановили. Была сделана проба и отправляли на лабораторную экспертизу.