ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության աշխատակիցները, պետական վերահսկողության շրջանակներում, պարբերական շրջայցեր են իրականացնում մսի շուկայում:
ՍԱՊԾ-ից տեղեկացնում են, որ Զավարյան 16 հասցեում գործող անհատ ձեռնարկատեր Մեխակ Գրիգորյանի իրացման կետում հայտնաբերվել է առանց անասնաբուժական ուղեկցող փաստաթղթերի՝ անհայտ ծագման 880 կգ միս, որից շուրջ 200 կգ-ը, արտաքին զննման տվյալներով, ձիու միս է:
Ծառայության տեսուչի կարգադրագրով՝ մսի նշված խմբաքանակի իրացումը կասեցվել է. կատարվել է նմուշառում և ուղարկվել լաբորատոր փորձաքնության:

Employees of the State Food Safety Service of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Armenia carry out regular visits to the meat market within the framework of state control.
SNFS reports that 880 kilograms meat of unknown origin, of which about 200 kg of is horse meat, have been found without the veterinary accompanying documents at the sales outlet of Mekhak Grigoryan, a private entrepreneur, at Zavaryan 16.
The Service Inspector ordered that the sales of this meat was suspended. Sampling was performed and sent to laboratory experiments.