Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հայաստանյան առաքելության ղեկավար Հոսեյն Սամիեիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը կարևորել է Հայաստան-Արժույթի միջազգային հիմնադրամ գործակցությունը և շնորհակալություն հայտնել ՀՀ տնտեսության համար կարևոր բարեփոխումներին ԱՄՀ կողմից ցուցաբերվող շարունակական տեխնիկական աջակցության համար:
ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության ղեկավարն արդյունավետ է գնահատել Հայաստանի հետ համագործակցությունը և ողջունել կառավարության կողմից բարեփոխումների իրականացումը: Հոսեյն Սամիեին ԱՄՀ-ի անունից գոհունակություն է հայտնել 2017 թ. ՀՀ-ում հարկային վարչարարության բարելավման ուղղությամբ կատարված աշխատանքից՝ այն որակելով որպես նշանակալի ձեռքբերում և հույս հայտնել, որ այդ առաջընթացը շարունակական կլինի:
Գործակցության հետագա զարգացման համատեքստում ՀՀ վարչապետը և ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության ղեկավարը քննարկել են հնարավոր նոր ծրագրին ու դրա ուղղություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև 2017 թ. մակրոտնտեսական ցուցանիշների, ՀՀ կառավարության 2017-2022 թթ. ծրագրով տարբեր ոլորտներում նախատեսվող բարեփոխումների, Հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների, հարկաբյուջետային և դրամավարկային քաղաքականության, ինչպես նաև երկկողմ գործակցության օրակարգում գտնվող մի շարք այլ հարցերի շուրջ:

Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию во главе с руководителем миссии МВФ в Армении Хоссейном Самиэи.
Премьер-министр подчеркнул важность сотрудничества между Арменией и Международным валютным фондом и поблагодарил МВФ за постоянную техническую поддержку для осуществления важных реформ в экономике Армении.
Глава миссии МВФ в Армении эффективно оценил сотрудничество с Арменией и приветствовал реализацию правительственных реформ. Хоссейн Самиэи выразил удовлетворение от имени МВФ за работу, проделанную в 2017 году, по совершенствованию налогового администрирования в Республике Армения, квалифицировав ее как значительное достижение и выразил надежду, что этот прогресс будет непрерывным.
В контексте дальнейшего развития партнерства премьер-министр и миссия МВФ Армении обсудили ряд вопросов, связанных с возможной новой программой и ее направлениями.
Стороны также обменялись мнениями по вопросам о макроэкономических показателях в 2017 году, по различным направлениям программы правительства РА на 2017-2022 гг, изменениям в Налоговом кодексе, фискальной и денежно-кредитной политике, а также обсудили ряду других вопросов повестки дня двустороннего сотрудничества.