Հայաստանի բանկային համակարգով ֆիզիկական անձանց անունով ոչ կոմերցիոն նպատակներով 2017 թվականի 10 ամիսների ընթացքում Հայաստան է փոխանցվել գրեթե 1 397,7 մլն դոլար, ինչը 16,7%-ով ավել է անցած տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ:Ըստ ՀՀ կենտրոնական բանկի տվյալների` Հայաստանից արտերկիր կատարած փոխանցումների ծավալը կազմել է մոտ 814,2 մլն դոլար` 2016 թվականի հունվար-հոկտեմբերին գրանցված 641,1 մլն դոլարի համեմատ (26,9%-ի աճ): Արդյունքում, 2017 թվականի 10 ամիսների ընթացքում փոխանցումների զուտ ներհոսքը 2016 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 4,8%-ով` կազմելով 583,5 մլն դոլար:
Դրամական փոխանցումների ներհոսքը Ռուսաստանից 10 ամիսների ընթացքում 2016 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 17,2%-ով` կազմելով 853 մլն դոլար: Դրամային փախանցումների արտահոսքը հանրապետությունից Ռուսաստան կազմել է 309,7 մլն դոլար` աճելով 10,4 տոկոսով

22-12-2017 12:29 3216
trans add 102For the first 10 months of 2017, for non-commercial purposes through the banking system have been transferred to Armenia almost $ 1,397.7 million, which is 16.7% more than in the same period last year.
According to the Central Bank of Armenia, the volume of remittances from Armenia amounted to $ 814.2 million compared to $ 641.1 million in January-October 2016 (26.9% growth). As a result, the net inflow of transfers in the first 10 months of 2017 increased by 4.8% as compared to the same period of 2016, amounting to $ 583.5 million.
The inflow of money transfers from Russia over the past 10 months increased by 17.2% as compared to the same period of 2016, amounting to $ 853 million. Outflow of money transfers from Armenia to Russia totaled $ 309.7 million, increasing by 10.4%