ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Հունվարի 8-9-ը, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 10-11-ը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են թույլ տեղումներ, տեղ-տեղ՝ մառախուղ:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին առկա է մառախուղ:
Բոլոր վարորդներին հորդորում ենք մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

The Ministry of Emergency Situations of the Republic of Armenia informs that on January 8 at 09:00 there are some icy roads in some parts of Armenia.
On January 8-9, no precipitation is expected. On January 10-11, heavy precipitations and fog in Lori, Tavush, Syunik and Artsakh are expected.
The road is icy on Sotk-Karvachar highway and Vardenyants Pass.
There is fog in the Yerevan-Yeraskh highway.
We urge all the drivers to travel only with winter tires.
According to information received from the Department of Emergency Situations of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the North Ossetian Republic's Ministry of Emergency Situations, Stepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles.