2017թ. վերջին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկեց իր հաճախորդներին օգտվել EarlyOne բջջային հավելվածից՝ մասնաճյուղերում առավել օպերատիվ սպասարկվելու նպատակով: Եվ արդեն հաճախորդների 10%-ը զբաղեցնում են իրենց հերթը նախապես հեռահար եղանակով, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
«EarlyOne բջջային հավելվածը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդներին թույլ է տալիս նախապեսհերթագրվել Բանկի նախընտրած մասնաճյուղում` ցանկացած հարմար ժամին: Բանկում սպասարկվելու համար նախապես հերթագրվելու համար անհրաժեշտ է բջջային հեռախոսում ներբեռնել EarlyOne բջջային հավելվածը, ընտրել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կոճակը, նշել Բանկի նախընտրելի մասնաճյուղը, սպասարկման ամսաթիվը, ժամը և հերթագրվել: Ստանալով համապատասխան կոդը` հաճախորդն իր կողմից ընտրված ժամին մոտենում է Բանկ և մուտքագրելով կոդը հերթերի կառավարման տերմինալի էկրանին` ստանում է իր համարով կտրոն և սպասարկվում է ճիշտ նախապես ընտրված ժամին», - նշվում է տարածած հաղորդագրությունում:
Բանկից նշում են նաև, որ նոր հնարավորությունը ոչ միայն խնայում է հաճախորդների ժամանակն, այլ նաև դարձնում է Բանկի մասնաճյուղեր այցելությունն ավելի հարմարավետ: EarlyOne հավելվածի շնորհիվ զգալիորեն նվազել է հաճախորդների կողմից Բանկի մասնաճյուղերում անցկացվող ժամանակը: Ծառայությունից օգտվողհաճախորդների թիվն աճում է օրեցօր` ընդհանուր առմամբ փոխելով Բանկի մասնաճյուղերում բանկային սպասարկման մշակույթը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ–ն ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին: «ՎՏԲ Բանկ» ԲԲԸ–ն «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ–ի 100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերն է։ Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով մշտապես ներառվում է ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների թվի մեջ: Ներկա դրությամբ բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը ողջ երկրում` 67 մասնաճյուղ:

В конце 2017 года Банк ВТБ (Армения) предложил своим клиентам использовать мобильное приложение EarlyOne для обеспечения большего обслуживания клиентов. И уже 10% клиентов заранее занимают очередь в удаленном режиме, сообщает пресс-служба банка.
«Мобильное приложение EarlyOne позволяет клиентам банка ВТБ (Армения) заранее занимать очередь в любом филиале Банка. Вам необходимо загрузить мобильное приложение EarlyOne на свой мобильный телефон, выбрать кнопку банка ВТБ (Армения) , указать предпочтительный филиал, дату службы и время, чтобы присоединиться к очереди для обслуживания. Получая соответствующий код, клиент идет в Банк в выбранное время и вводит код на экране терминала управления очередью, получает купон и банк обслуживает его в заранее выбранное время», - говорится в сообщении.
Банк также отмечает, что новая возможность не только экономит время, но и делает посещение филиалов Банка более удобным. Благодаря приложению EarlyOne, время, проведенное клиентами в филиалах Банка, значительно сократилось. Количество клиентов, использующих данную услугу, растет с каждым днем, меняя культуру банковского обслуживания в филиалах Банка.
Банк ВТБ (Армения) присоединился к Международной финансовой группе ВТБ в апреле 2004 года. ОАО «Банк ВТБ» является единственным акционером 100% акций ЗАО «Банк ВТБ-Армения». Банк постоянно входит в число лидеров по основным показателям банковской системы.. В настоящее время банк имеет самую крупную филиальную сеть по всей стране - 67 филиалов.