28-02-2018 16:23 2604
Brussels Airlines բելգիական ավիաընկերությունը լրջորեն քննարկում է Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղու շահագործման հնարավորությունը: Այդ մասին Երևանում ՔԱԳՎ պետ Սերգեյ Ավետիսյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է ընկերության փոխնախագահ Հերման Կարպենտյերը:
Նա կարծիք է հայտնել, որ վերջին տարիներին ՀՀ ավիաշուկայում տեղի ունեցող դրական զարգացումները և ուղևորահոսքի աճի տեմպը կարող են դրական ազդել ավիաընկերության կողմից ՀՀ-ից կենտրոնական Եվրոպա կապող երթուղու շահավետության ապահովման վրա:
Վարչության փոխանցմամբ, Սերգեյ Ավետիսյանը նշել է, որ ավիացիայի ոլորտում Հայաստանի և Բելգիայի միջև ապահովված է անհրաժեշտ իրավական դաշտ չվերթների բնականոն շահագործման համար, ինչպես նաև վերջերս նախաստորագրված ՀՀ-ԵՄ ընդհանուր ավիացիոն գոտու մասին համաձայնագրի ստորագրման դեպքում ավիաընկերության համար կստեղծվեն առավել նպաստավոր պայմաններ երթուղիների ցանցի ընլայնման համար:
Հանդիպմանը ներկա է գտնվել ՀՀ միջազգային օդանավակայանների մենեջեր Մարսելո Վոնդեն, ով ևս իր աջակցությունն է առաջարկել ավիաընկերությանը չվերթների կազմակերպման հարցում:

28-02-2018 16:23 2606
Авиакомпания Brussels Airlines серьезно рассматривает возможность эксплуатации маршрута Брюссель-Ереван-Брюссель. Вице-президент компании Герман Карпентер заявил на встрече с главой Главного Управления Гражданской авиации в Ереване Гагиком Царукяном.
Он выразил мнение, что позитивные изменения на авиационном рынке Армении и скорость роста пассажиропотока в последние годы могут оказать положительное влияние на прибыльность авиакомпании по маршруту от РА до Центральной Европы..
Сергей Аветисян отметил, что в авиационной сфере обеспечивается необходимое правовое поле для нормальной эксплуатации рейсов, а также в случае подписания соглашения, недавно подготовленного между Республикой Армения и общей авиационной зоной ЕС, авиакомпания создаст больше благоприятных условий для расширения маршрутной сети.
На встрече Марсело Вонд, менеджер международного аэропорта РА, также предложил свою поддержку авиакомпании в организации полетов.