28-02-2018 16:23 2604
Brussels Airlines բելգիական ավիաընկերությունը լրջորեն քննարկում է Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղու շահագործման հնարավորությունը: Այդ մասին Երևանում ՔԱԳՎ պետ Սերգեյ Ավետիսյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է ընկերության փոխնախագահ Հերման Կարպենտյերը:
Նա կարծիք է հայտնել, որ վերջին տարիներին ՀՀ ավիաշուկայում տեղի ունեցող դրական զարգացումները և ուղևորահոսքի աճի տեմպը կարող են դրական ազդել ավիաընկերության կողմից ՀՀ-ից կենտրոնական Եվրոպա կապող երթուղու շահավետության ապահովման վրա:
Վարչության փոխանցմամբ, Սերգեյ Ավետիսյանը նշել է, որ ավիացիայի ոլորտում Հայաստանի և Բելգիայի միջև ապահովված է անհրաժեշտ իրավական դաշտ չվերթների բնականոն շահագործման համար, ինչպես նաև վերջերս նախաստորագրված ՀՀ-ԵՄ ընդհանուր ավիացիոն գոտու մասին համաձայնագրի ստորագրման դեպքում ավիաընկերության համար կստեղծվեն առավել նպաստավոր պայմաններ երթուղիների ցանցի ընլայնման համար:
Հանդիպմանը ներկա է գտնվել ՀՀ միջազգային օդանավակայանների մենեջեր Մարսելո Վոնդեն, ով ևս իր աջակցությունն է առաջարկել ավիաընկերությանը չվերթների կազմակերպման հարցում:

The air company Brussels Airlines is seriously considering the possibility of exploitation of the Brussels-Yerevan-Brussels route. Vice President of the Company Herman Carpenter stated at a meeting with Gagik Tsarukyan, head of the GDCA in Yerevan.
He expressed an opinion that the positive developments in the aviation market of Armenia and the speed of passenger flow growth in the recent years can have a positive impact on the airline's profitability of the route from RA to the Central Europe.
Sergey Avetisyan noted that in the aviation sphere the necessary legal field is provided for the normal operation of the flights, as well as in case of signing an agreement recently signed between the Republic of Armenia and the EU General Aviation Zone, the airline will create more favorable conditions for the expansion of the route network.
At the meeting, Marcelo Vonde, RA International Airport Manager, also offered his support to the airline in organizing flights.