Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է իտալական «Անաս» ընկերությունների խմբի տնօրեն Ջիանի Վիտորիո Արմանիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հյուսիս-հարավ ավտոմայրու կառուցման ծրագրում իտալական ընկերության ներգրավման հնարավորություններին առնչվող հարցեր:
Մասնավորապես, Ջիանի Վիտորիո Արմանին ընդգծել է, որ իրենք շահագրգռված են պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության շրջանակում մասնակցել Սիսիան-Քաջարան հատվածի կառուցման և շահագործման ծրագրին:
Վարչապետ Կարապետյանը ողջունել է «Անաս» ընկերությունների խմբի նախաձեռնությունը և ընդգծել, որ կառավարությունը կարևորում է ենթակառուցվածքային այս կարևոր ծրագրի իրականացումը և պատրաստ է համագործակցության իտալական ընկերության հետ: Գործադիրի ղեկավարն առաջարկել է փոխգործակցության հետագա քայլերը մանրամասն քննարկել ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության հետ ու արդյունքները ներկայացնել կառավարության աշխատակազմ:

14-03-2018 14:35 3629
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию, возглавляемую директором группы «Анас» Джанни Витторио Армани.
На встрече обсуждались вопросы, связанные с возможностью участия итальянской компании в проекте строительства дороги Север-Юг.
В частности, Джанни Армани подчеркнул, что они в рамках государственно-частного партнерства, готовы участвовать в строительстве и эксплуатации участка дороги Сисиан-Каджаран.
Премьер-министр Карапетян приветствовал инициативу группы компаний «Анас» и подчеркнул, что правительство придает большое значение реализации этого важного инфраструктурного проекта и готово сотрудничать с итальянской компанией. Глава правительства предложил обсудить дальнейшие шаги взаимодействия с Министерством транспорта, связи и информационных технологий Республики Армения и представить результаты Правительственному персоналу.