2017 թվականին Հայաստանիտրանսպորտի և կապի ոլորտում իրականացվել է մոտ$181,7 մլն-ի ներդրում: ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, այս մասին նախագահ Սերժ Սարգսյանին զեկուցել է տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը:
Նախարարի խոսքով, ընդհանուր ներդրումներից մոտ $70 մլն-ը եղել են մասնավոր ներդրումներ՝ ուղղված էլեկտրոնային հաղորդակցության ոլորտում ցանցերի վերազինմանը և արդիականացմանը:
Մարտիրոսյանը նախագահին ներկայացրել է նաև ճանապարհաշինության ոլորտում իրականացված աշխատանքները: Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղադրվել են հազարից ավելի ճանապարհային նոր նշաններ, 8500մ մետաղական արգելափակոցներ: Արգելափակոցներ են տեղադրվել նաև ավտոճանապարհների առավել վտանգավոր հատվածներում՝ Սարավանում, Սիսիանում և Ֆիոլետովոյում:
2017 թվականին Եվրամիությունը հաստատել է ճանապարհային անվտանգության բարձրացմանն ուղղված $5 մլն-ի դրամաշնորհի տրամադրումը, որը զգալիորեն կնպաստի ոլորտում առկա խնդիրների լուծմանը:

22-03-2018 18:46 2867
В 2017 году в сфере транспорта и связи Армении было инвестировано около 181,7 млн ​​долларов. Об этом сообщил министр транспорта, коммуникаций и информационных технологий Армении Ваан Мартиросян президенту Сержу Саргсяну, сообщает отдел по связям с общественностью и СМИ Администрации президента Армении.
По словам министра, около 70 миллионов долларов инвестиций были частными инвестициями, направленными на восстановление и модернизацию сетей в области электронных коммуникаций.
Мартиросян также представил Президенту работы, выполненные в дорожном строительстве. На трассе Ереван-Севан установлено более тысячи дорожных знаков, 8500 метров металлических ограждений. Есть также ограждения в самых опасных частях автомагистралей, в Сараване, Сисиане и Фиолетово.
В 2017 году Европейский союз утвердил грант в размере 5 млн. долл. США для повышения безопасности дорожного движения, что будет в значительной степени способствовать решению проблем в этом районе.