23-03-2018 16:01 2804
Հայաստանում առևտրային բանկերը 2018 թվականի հունվարի վերջի դրությամբ 2,886 մլրդ դրամի և $3,105 մլն-ի կրթական վարկեր են տվել:
Ըստ ՀՀ կենտրոնական բանկի տվյալների` հաշվետու ժամանակահատվածում ոլորտի համար վարկային կազմակերպությունները 132 մլն դրամի և մոտ $3000-ի վարկեր են տրամադրել:
Կրթական վարկերը կազմում են ընդհանուր վարկերի չնչին հատվածը: Հայաստանի առևտրային բանկերի տրամադրած վարկերի ծավալն ընթացիկ տարվա հունվարի վերջի դրությամբ կազմել է 2,374 տրլն: 2017-ի հունվարի վերջին գրանցված ցուցանիշի համեմատ վարկերի ծավալն աճել է մոտ 16%-ով։

Коммерческие банки Армении предоставили образовательные кредиты в размере 2886 млрд. драмов и 3 105 млн. долларов США на конец января 2018 года.
По данным Центрального банка Армении, за отчетный период кредитные организации предоставили данному сектору кредиты в размере 132 млн. драмов и почти 3 тыс. долларов США.
Образовательные кредиты составляют наименьшую часть общих кредитов. Объем кредитов, предоставленных коммерческими банками Армении на конец января, составил 2 374 трлн. драмов. Объем кредитов увеличился примерно на 16% по сравнению с показателем в конце января 2017 года.